Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Dominion  

Dominion to strategiczna gra karciana dla 2-4 graczy, wydana w 2008 roku przez Rio Grande Games. W grze gracze wcielają się w rolę monarchów, którzy rywalizują ze sobą o dominację na swoim królestwie.

Głównym celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów zwycięstwa, które zdobywa się poprzez nabycie kart Królestwa i umieszczenie ich w swojej talii. Każda karta Królestwa ma określone wartości punktowe oraz efekt, który pojawia się w trakcie gry i może wpłynąć na sytuację na planszy.

Podczas swojej tury gracz może wykonać jedną akcję, zagrać jedną kartę Akcji i dokonać jednej akcji Kupna. Akcja Kupna polega na kupowaniu nowych kart z talii Królestwa, natomiast akcja Akcji pozwala na wykonanie różnych działań, takich jak dodatkowe karty, monety, punkty zwycięstwa itp. Gra kończy się, gdy w talii Królestwa zostaną wyczerpane wszystkie karty punktów zwycięstwa lub trzy rodzaje kart Królestwa.

Dominion jest grą łatwą do nauki, ale trudną do opanowania. Wymaga strategicznego myślenia i planowania, ponieważ każda runda jest inna, a decyzje podejmowane na początku gry wpływają na sytuację na planszy w późniejszych rundach. Gra oferuje wiele wariantów, dzięki czemu każda rozgrywka jest inna i nieprzewidywalna.

Produkty
Jest 5 produktów.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów