Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close
Nemesis

Nemesis  

Nemesis to kooperacyjna gra planszowa z elementami horroru i sci-fi, wydana w 2018 roku przez Awaken Realms. W grze gracze wcielają się w załogę kosmicznego statku, który jest zainfekowany przez obcego pasożyta. Ich zadaniem jest przetrwanie, wykonywanie misji oraz próba ujawnienia i wyeliminowania niebezpiecznego pasożyta, który grozi załodze oraz całemu statkowi.

W Nemesis każdy gracz wybiera jednego z sześciu dostępnych bohaterów, z unikalnymi umiejętnościami i kartami akcji. Gra rozgrywa się na planszy przedstawiającej przestrzeń kosmiczną, na której umieszczone są pomieszczenia statku oraz różne karty zdarzeń. Każda tura składa się z fazy lotu, fazy akcji oraz fazy zdarzeń. Gracze przemierzają poziomy statku, wykonują zadania, szukają sprzętu i broni, a także walczy z obcym pasożytem.

W Nemesis unikalną cechą jest mechanika tzw. "systemu zaufania", w którym gracze muszą decydować, czy ufać sobie nawzajem, czy też zachować ostrożność i podejście do innych z nieufnością. Może to prowadzić do różnych decyzji i konfliktów, które wpływają na rozwój gry.

Gra oferuje wiele różnych zakończeń, w zależności od wyniku walki z pasożytem oraz decyzji podejmowanych przez graczy w trakcie rozgrywki. Nemesis to gra dla 1-5 graczy, a czas jednej gry może trwać od 60 do 180 minut, w zależności od poziomu trudności oraz ilości graczy.

Produkty
Jest 23 produktów.

Pokazuje 1 - 23 z 23 elementów

Pokazuje 1 - 23 z 23 elementów