Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Dungeons & Dragons RPG  

Dungeons & Dragons, w skrócie D&D lub DnD (Lochy i Smoki) – uważana za prekursora gatunku fabularna gra fantasy zaprojektowana przez Gary’ego Gygaxa i Dave’a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku.

Gracze D&D tworzą swoje postacie biorące udział w wyimaginowanych przygodach w scenerii fantasy. Mistrz Podziemi (lub Mistrz Gry) spełnia rolę prowadzącego rozgrywkę; opisuje rzeczywistość widzianą przez poszczególne postaci i dba o porządek w trakcie rozgrywki, zajmuje się także scenerią gry. Podczas każdej sesji, gracze wysłuchują opisów otoczenia odgrywanych przez siebie postaci, a także dodatkowych informacji i potencjalnych wyborów od Mistrza Gry, następnie opisują reakcje postaci. Bohaterowie zwykle tworzą drużyny, które wzajemnie oddziałują na osoby zamieszkujące opisany świat (i siebie nawzajem). Wspólnie znajdują rozwiązania problemów, biorą udział w bitwach oraz zdobywają skarby i wiedzę. Podczas gry postaci zyskują punkty doświadczenia, dzięki którym stają się coraz potężniejsze z sesji na sesję. D&D w przeciwieństwie do wargamingu przypisuje każdemu graczowi określoną fikcyjną postać, zamiast oddziału wojskowego. Miniaturowe figurki lub znaczniki, umieszczone na planszy z widoczną siatką, są często używane do przedstawienia tych bohaterów.

Dungeons & Dragons - co warto wiedzieć o grze?

Dla każdego fana typowych gier fabularnych RPG, Dungeons & Dragons to klasyka! Grę tę uważa się bowiem za prekursora gatunku gier fabularyzowanych. Po raz pierwszy została wydana w 1974 roku w Stanach Zjednoczonych i z miejsca stała się niezwykle popularna.

Zasady gry Dungeons & Dragons są proste. Każdy z graczy wciela się w inną postać i pod okiem Mistrza Podziemi lub też mistrza gry wykonuje określone zadania. Uczestnicy rozgrywek walczą z potworami, używając do tego między innymi magii i przemierzają zapomniane krainy. Podczas rozgrywki gracze mogą korzystać z figurek, kości do gier, długopisu, kartek papieru i podręcznika, w którym rozpisane są zasady. Przydadzą się również maty taktyczne, które świetnie oddadzą klimat gry.

Gra fabularna Dungeons & Dragons obecnie składa się z wielu dodatków, a także kilku podręczników. Osoby początkujące powinny rozpocząć rozgrywki od zestawu startowego (Starter Set), a także zdecydować się na 3 książki: Podręcznik Gracza, Księgę Potworów i Przewodnik Mistrza Podziemi.

W naszej ofercie znajdziesz zmywalne, winylowe maty do gry D&D, dodatki, znaczniki. Wszystko, co będzie Ci potrzebne, by móc cieszyć się z rozgrywek fantasy.

Zachęcamy do składania zamówień.

Produkty
Jest 75 produktów.

Pokazuje 1 - 24 z 75 elementów

Pokazuje 1 - 24 z 75 elementów