Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Gry Rodzinne

Nowe produkty

Producenci

Sklep poleca gry

Gry Rodzinne

Gry Rodzinne, familijne, przeznaczone są dla całej rodziny. Cechuje je grywalność, prostota przepisów i mechanika rozgrywki w której element konfliktu pomiędzy graczami nie jest eksponowany. Znajdziemy tu gry w których gracze muszą coś zbudować rywalizując między sobą o zasoby, ale bez elementu walki.

Gry Rodzinne Jest 598 produktów.

Podkategorie

 • Dixit
  Dixit to rewelacyjna gra planszowa, zdobywająca ogromną popularność w Polsce i na świecie. Zasady gry są bardzo proste, ale sama zabawa niesamowicie wciąga, a polega na wskazaniu odpowiedniego obrazku, który kojarzy się nam z opisem narratora. Zagadka nie może być zbyt łatwa i zbyt trudna, gdyż jeśli wszyscy wskażą poprawny obrazek, lub nikt go nie wskaże, narrator nie zdobywa punktów.
 • Monopoly
  Monopoly to klasyczna gra planszowa polegająca na handlu nieruchomościami wymyślona w czasach Wielkiego Kryzysu przez Charlesa B. Darrowa. Obecnie firma Parker wydaje wiele wariantów gry.
 • Carcassonne
  Nazwa gry pochodzi od miasta leżącego w południowej Francji, gdzie zachowały się średniowieczne fortyfikacje. W Carcassonne nie ma planszy jaką posiadają klasycznej gry planszowe. Zamiast tego gracze losują i wykładają na stół kolejne kwadratowe karty z fragmentem terenu, które tworzą mapę. Karty zawierają kombinacje złożone z części dróg, łąk i średniowiecznych miast, a niektóre zawierają cały pojedynczy klasztor. Zasadniczym celem gry jest zbieranie punktów za zajmowanie pionkami tych obszarów i ich rozbudowę (lub zabudowanie dokoła pola klasztoru). Grę można rozszerzać poprzez dodatki. Znajdują się tu też samodzielne gry oparte na zasadach i klimacie Carcassonne.
 • Catan (Osadnicy z Catanu)

  W grze planszowej Osadnicy z Catanu gracze zakładając kolonie na wyspie Catan, która składa się z wyłożonych losowo heksagonalnych żetonów wyobrażających różne rodzaje terenu tworzących. Osady zakładane przez graczy dostarczają surowców naturalnych, zależnie od przylegającego do nich terenu oraz od rzutu kośćmi w każdej turze. Surowce naturalne są używane do budowania dróg, osad, miast oraz nabywania kart rozwoju. Surowcami można także handlować.

 • Wsiąść do Pociągu -...

  Wsiąść do Pociągu (ang. Ticket to Ride) to popularna na całym świecie seria gier planszowych, w których rozgrywka polega na łączeniu tras kolejowych na mapie, aby w ten sposób otrzymać punkty. Dodatkowe punkty można otrzymać za zrealizowanie konkretnej wylosowanej trasy lub za zestawienie najdłuższego połączenia.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 598 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 598 elementów