Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Gry RPG i Książki  

Gry RPG i Książki

Gry fabularne RPG są formą rozrywki, która spopularyzowała się w latach 70-tych XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Do Polski dotarła dopiero mniej więcej 20 lat później, czyli w latach 90-tych. To, co odróżnia ten rodzaj gry od innych to fakt, że jej fabuła rozgrywa się w głowach uczestników. Gracze zostają wyposażeni wyłącznie w kostkę do gry, kartkę i długopis. Oprócz tych kilku akcesoriów do rozgrywki potrzebny jest również podręcznik (książka), zawierający zasady gry.

Gry fabularne RPG - jak grać?

Wszyscy gracze tworzą razem drużynę. Spośród siebie wyłaniają mistrza gry, który jest przewodnikiem w rozgrywkach. Gry fabularne RPG wyróżniają się zwykle wielowątkową fabułą, akcja rozgrywa się w wybranym przez uczestników uniwersum. Każdy z graczy musi ustalić, jakim będzie bohaterem, a także jakie będą go wyróżniały atrybuty.

Zadaniem uczestników gry RPG jest omówienie i przedstawienie świata i sytuacji, a następnie rozwikłanie zagadek oraz walka z przeciwnikiem.

W naszym asortymencie znajdziesz wiele popularnych tytułów gier RPG, między innymi: Wiedźmin, Warhammer, Genesys RPG, Dungeons & Dragons RPG i wiele innych. Sprzedajemy również podręczniki do gier.

Zapraszamy do skorzystania z oferty.

Produkty
Jest 333 produktów.

Pokazuje 1 - 24 z 333 elementów

Pokazuje 1 - 24 z 333 elementów