Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close
Adeptus Mechanicus

Adeptus Mechanicus  

Adeptus Mechanicus, znane również jako Mechanicus, to frakcja w grze figurkowej Warhammer 40,000, reprezentująca zakon technomagów i mechanicznych adeptów w służbie Imperium ludzkości. Są to ludzie-maszyny, którzy oddają cześć i poświęcają się kultowi Techno-Boga, Omnissiaha, oraz starają się odkrywać tajemnice technologii w celu zwiększenia potęgi Imperium.

Adeptus Mechanicus utożsamia się z połączeniem człowieka i maszyny, nosząc specjalne zbroje mechaniczne i posiadając cybernetyczne modyfikacje. Ich ciała są zmienione i ulepszone, a ich umysły połączone z siecią wiedzy, znanej jako Wstęga Kognitywna. Mają dostęp do zaawansowanej technologii, która pozwala im na tworzenie potężnych machin wojennych i eksperymentowanie z tajemniczymi zjawiskami.

W grze figurkowej Warhammer 40,000 Adeptus Mechanicus posiada unikalne zdolności, takie jak "Canticles of the Omnissiah" i "Skitarii Doctrina Imperatives". "Canticles of the Omnissiah" to specjalne modlitwy i hymny, które dają bonusy różnym aspektom bitwy, takim jak zwiększona siła ognia czy lepsza obrona. "Skitarii Doctrina Imperatives" natomiast pozwala na zmianę taktyki i zdolności jednostek w trakcie bitwy.

Adeptus Mechanicus dysponuje również szerokim wachlarzem zaawansowanych broni i jednostek. Ich siły składają się z różnych oddziałów, takich jak Skitarii - zmechanizowani żołnierze, oraz sicaranii - potężni mechani-zmodyfikowani wojownicy. Posiadają także liczne pojazdy, takie jak Onager Dunecrawler i Kastelan Robots, które są wyposażone w ciężkie działa z potężną siłą ognia.

Adeptus Mechanicus to frakcja, która wyróżnia się swoją obsesją na punkcie technologii i odkrywania jej tajemnic. Są to mistrzowie w tworzeniu i utrzymywaniu machin wojennych, jak również w badaniu artefaktów i starożytnych technologii. Ich lojalność leży zarówno wobec Imperium, jak i wobec kultu Techno-Boga. Są to zagadkowi i niezwykle zdeterminowani wojownicy, którzy bronią tajemnic technologii i chronią dziedzictwo Imperium.

Produkty
Jest 22 produktów.

Pokazuje 1 - 22 z 22 elementów

Pokazuje 1 - 22 z 22 elementów