Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Reklamacje, Odstąpienie do umowy

ODSTĄPIENIE OD UMOWY I REKLAMACJE

Mają Państwo prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni bez podania jakiekolwiek przyczyny.

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym wskazana przez Państwa osoba trzecia (inna niż przewoźnik) weszła w posiadanie rzeczy. Jeżeli przedmiotem umowy jest wiele rzeczy, które są dostarczane osobno, termin ten wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie ostatniej z rzeczy lub w którym wskazana przez Państwa osoba trzecia (inna niż przewoźnik) weszła w posiadanie ostatniej z rzeczy.

 

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład złożonego na piśmie) przesłanym pocztą na adres:

MacSoft Marcin Chełchowski

ul. Odkryta 53C/80

03-140 Warszawa

lub pocztą elektroniczną na adres Sprzedawcy: sklep@xjoy.pl

 

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy (wersja doc) (wersja pdf)

 

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

 

W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy do Państwa (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia, innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy. 
Możemy jednak wstrzymać się ze zwrotem płatności do chwili otrzymania rzeczy lub do chwili dostarczenia dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodzili się Państwo na inne rozwiązanie. W każdym przypadku zwrot płatności nie wiąże się z powstaniem dla Państwa dodatkowych kosztów.

 

Proszę odesłać lub przekazać nam zwracaną rzecz niezwłocznie wraz z formularzem odstąpienia od umowy i załączonym dokumentem sprzedaży (paragonem), a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.
Będą musieli Państwo ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

 

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 

Reklamacje

  1. Kupującemu przysługuje prawo złożenia reklamacji zarówno odnośnie wykonania umowy sprzedaży jak i wykonania umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną.
  2. Zgłoszenie reklamacyjne powinno, aczkolwiek nie jest to wymóg rozpatrzenia reklamacji, zostać złożone na wypełnionym czytelnie formularzu (mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia reklamacji (wersja doc) (wersja pdf), jednak nie jest to obowiązkowe.)  lub można składać mailowo pod adresem e-mail: sklep@xjoy.pl lub telefonicznie pod nr telefonu 533 477 705 podając:Reklamacja zostanie rozpatrzona w ciągu 14 dni od daty potwierdzenia przyjęcia reklamacji.
  • imię i nazwisko,
  • numer zamówienia
  • opis niezgodności towaru z umową/ zdjęcia uszkodzenia towaru
  • datę zakupu.