Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close
Carcassonne

Carcassonne  

Nazwa gry pochodzi od miasta leżącego w południowej Francji, gdzie zachowały się średniowieczne fortyfikacje. W Carcassonne nie ma planszy jaką posiadają klasycznej gry planszowe. Zamiast tego gracze losują i wykładają na stół kolejne kwadratowe karty z fragmentem terenu, które tworzą mapę. Karty zawierają kombinacje złożone z części dróg, łąk i średniowiecznych miast, a niektóre zawierają cały pojedynczy klasztor. Zasadniczym celem gry jest zbieranie punktów za zajmowanie pionkami tych obszarów i ich rozbudowę (lub zabudowanie dokoła pola klasztoru). Grę można rozszerzać poprzez dodatki. Znajdują się tu też samodzielne gry oparte na zasadach i klimacie Carcassonne.

Wciągająca gra rodzinna

Jeśli Ty lub Twoje dziecko nudzicie się przy klasycznych planszówkach, koniecznie zdecyduj się na zakup Carcassonne. Wspólnie możecie wybudować łąki, drogi, miasta lub twierdze z małych żetonów. Gra polega na rywalizowaniu z przeciwnikiem o ciekawe i atrakcyjne lokacje, a pokonać go można wyłącznie dzięki sprytowi oraz logicznemu myśleniu. Zwycięzca przejmuje kontrolę nad całą planszą. Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 7. roku życia, jest idealną formą rozrywki dla całej rodziny. Carcassonne jest również dobrym pomysłem na prezent.

Carcassonne - na czym polega gra?

Każdy z graczy wyciąga po kolei żetony i w ten sposób tworzy nowe drogi, łąki czy budynki. Ten, komu uda się ukończyć dany projekt, może przejąć nad nim kontrolę, a następnie otrzymać punkty. Poszczególne elementy zaczynają łączyć się ze sobą w całość, tworząc planszę. Warto jednak zadbać o to, by każdy z żetonów został ukończony, gdyż w przeciwnym razie gracz nie otrzyma punktów i tym sposobem przegra. Koniec gry następuje wtedy, gdy uczestnicy wyłożą wszystkie żetony i przeliczą punkty.

Produkty
Jest 16 produktów.

Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów

Pokazuje 1 - 16 z 16 elementów