Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close
Pandemia

Pandemia  

Pandemia to kooperacyjna gra planszowa, w której gracze wcielają się w rolę członków ekipy badawczej próbującej powstrzymać globalną pandemię choroby zakaźnej.

Celem gry jest odkrycie i opracowanie lekarstwa na cztery choroby: czarną ospę, dżumę, zółtą gorączkę i cholerę. Gra ma miejsce na mapie świata, a gracze poruszają się po nią w celu zbierania kart z kolorowymi miastami, które odpowiadają zakażonym obszarom.

Gracze podejmują decyzje dotyczące wydatkowania zasobów i planowania strategii w celu kontrolowania rozprzestrzeniania się chorób i leczenia już zarażonych. Każda tura toczona jest według ściśle określonych reguł, a każda runda gry wprowadza nowe wyzwania, jakie muszą stawić gracze.

W grze występuje wiele czynników losowych, takich jak karty epidemii i powiązanych z nimi przypadkowe zdarzenia, co sprawia, że każda rozgrywka jest inna. Pandemia wymaga nie tylko strategicznego myślenia, ale także szybkiego podejmowania decyzji, ponieważ choroby mogą rozprzestrzeniać się bardzo szybko i przerodzić się w globalną pandemię, która zakończy grę porażką.

Gra jest bardzo popularna i zdobyła wiele nagród, a jej sukces doprowadził do wydania wielu rozszerzeń i spin-offów, w tym Pandemia: Legacy, w którym gracze wprowadzają zmiany w grze wraz z postępem kampanii, tworząc w ten sposób unikalną historię swojej ekipy badawczej.

Produkty
Jest 12 produktów.

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów