Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Kategorie

Nowe produkty

Producenci

Sklep poleca gry

Od wielu lat strona BoardGameGeek.com publikuje Ranking Najlepszych Gier planszowych Wszechczasów. Na chwilę obecną nasz sklep ma w swojej ofercie gry planszowe zajmujące czołowe miejsca w tym rankingu:

1 miejsce na liście zajmuje gra strategiczna dla 2 osób Zimna Wojna 1945-1989 (ang. Twilight Struggle), w której główną rolę grają karty odpowiadające wydarzeniom historycznym z tamtego okresu. W grze cały świat jest szachownicą, na której tych dwa supermocarstwa walczą o wpływy.

3 miejsce na liście zajmuje Caverna, odświeżona wersja Agricoli, której dodano pełno nowych pomysłów, które od dłuższego czasu tkwiły w głowie Uwe Rosenberga. Dodano do niej m.in. jaskinię, nowe zwierzęta i wyprawy na misje. Ponadto gra posiada grywalny i w pełni satysfakcjonujący wariant solo, który pozwoli zapoznać się m.in. z 48 różnorodnymi taflami jaskini.

5 miejsce zajmuje Puero Rico - pozycja klasyczna dla fanów gier planszowych wciąż jest bardzo dobrą grą ekonomiczną. Kluczem do zwycięstwa jest maksymalna optymalizacja swoich wyborów, tak aby najlepiej wykorzystać dostępne profesje wraz z płynącymi z nich możliwościami i przywilejami, oraz osiągnięcie najwyższego stopnia rozwoju gospodarczego.

6 miejsce zajmuje zajmuje niesamowicie grywalna Agricola - gra planszowa o rozwijaniu gospodarstwa rolnego w XVIII wieku. W odróżnieniu od innych gier tego typu Agricole można dostosować do poziomu zaawansowania graczy: jest prosta wersja rodzinna oraz wersja bardziej zaawansowana z kartami Pomocników i Usprawnień, a dodatkowo jest tryb wyzwania dla jednej osoby. W grze znajduje się mnóstwo komponentów.

7 miejsce zajmuje Android: Netrunner - asymetryczna gra karciana LCG dla dwóch osób, osadzona w cyberpunkowym uniwersum Android, gdzie megakorporacje ścierają się w walce z próbującymi wykraść ich cenne dane elitą hakerów: netrunnerami. Każda z dostępnych korporacji i netrunnerów posiada unikalną strategię gry, silne i słabe strony oraz różne drogi do zwycięstwa.

8 miejsce zajmuje  Mage Knight - gra przygodowa, gdzie gracze wybierają rodzaj scenariusza z jakim chcą się zmierzyć: konfrontacyjnym lub kooperacyjnym, a każda rozgrywka jest inna dzięki: losowo zbudowanej mapie, różnym kartom do zdobycia i różnym wrogom do pokonania.

10 miejsce zajmuje Eclipse - strategia, w której międzygwiezdne cywilizacje walczą o zwycięstwo i panowanie w galaktyce. Istnieje wiele ścieżek prowadzących do zwycięstwa i trzeba planować swoją strategię zgodnie z tym jakie siły i jakie słabości ma prowadzona rasa, obserwując równocześnie poczynania innych cywilizacji!

 

11 miejsce zajmuje gra ekonomiczna Wysokie napięcie (ang. Power Grid). W trakcie gry licytuje się elektrownie (np. węglowe, atomowe, wiatrowe), których następnie używa się do podłączania miast do swojej sieci energetycznej. Różne rodzaje elektrowni wymagają specyficznych surowców: węgla, uranu lub śmieci, których ceny i dostępność zmienia się dynamicznie na rynku w zależności od popytu na nie. W grze trzeba całkiem sporo liczyć i uważać, aby nie przeinwestować.

12 miejsce zajmuje gra kooperacyjna polskiej produkcji – Robinson Crusoe. Gracze wcielają się w rozbitków i starają się stawić czoła nieprzyjaznej wyspie. Dostępne scenariusze w znacznym stopniu modyfikują rozgrywkę, sprawiając, że każda rozgrywka jest odczuwalnie inna.

13 miejsce zajmuje Le Havre, to gra o zarządzaniu portem, budowaniu statków oraz wznoszeniu budynków. W każdej turze musisz decydować, czy zbierasz z jednego z siedmiu straganów dobra jednego rodzaju, czy raczej przeprowadzasz akcję w budynku.

14 miejsce zajmuje  Wojna o pierścień - epicka strategiczna gra planszowa pozwalająca graczom przeżyć przygody znane z książki Władca Pierścieni J.R.R. Tolkiena i przekonać się czy armie Saurona zaleją całe Śródziemie czy też może Drużyna zdąży zniszczyć Jedyny Pierścień i ocalić świat. Gra głównie dla 2 osób choć mozliwa jest gra w 4 osoby.

16 miejsce zajmuje Martwa Zima. Jest to gra, w której gracze są jednymi z nielicznych ludzi, którzy przetrwali apokalipsę zombi i zgrupowali się w obozie. Każdy losuje ukryte cele, które stara się wypełnić, a na całą grupę czyha zdrajca, ukryty pośród nich. Grupa musi zdobywać jedzenie i dbać zarówno o swoje zdrowie jak i dobro całego obozu.

17 miejsce zajmuje Star Wars: Imperial Assault to epicka przygodowa gra planszowa dla 2-5 graczy osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Potężna armia imperialna oraz grupa zabójczych łowców nagród staje do walki ze śmiałymi bohaterami Rebelii w szeregu misji taktycznych.

19 miejsce zajmuje 7 cudów Świata – gra, w której jako przywódca jednego ze starożytnych miast staramy się rozbudować je oraz ukończyć budowę jednego z cudów. W trakcie gry wykorzystujemy surowce, handlujemy, rozbudowujemy miasto i tworzymy nowe zdobycze nauki. Jest to przyjemna i łatwa do nauki gra od 2 do 7 graczy.

24 miejsce zajmuje Star Wars: X-Wing - szybka taktyczna gra figurkowa osadzona w świecie Star Wars. W trakcie rozgrywki gracze kontrolują gwiezdne myśliwce Sojuszu Rebeliantów albo Imperium Galaktycznego, wybierają pilotów, którzy siądą za ich sterami, wyposażają je w specjalne bronie i usprawnienia – wszystko to w celu pokonania swoich rywali.

28 miejsce zajmuje gra planszowa w świecie Dungeons & Dragons – Lords of Waterdeep. Wcielamy się w niej w jednego z Lordów – postaci ze znacznymi wpływami, które kontrolują miasto. W ciągu gry zbieramy grupy bohaterów, których następnie wysyłamy na zadania, tworzymy sieci intryg by utrudnić zadanie innym oraz zdobywamy budynki w mieście. Jest to bardzo przyjemna gra typu worker placement, której smaczki docenią szczególnie gracze Zapomnianych Krain.