Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Dixit gra planszowa (wersja podstawowa)

Producent:

Gra planszowa Dixit to niezwykla gra edukacyjna w skojarzenia. Dixit to coś więcej niż gra. To sposób na odkrycie siebie i innych, różnic w myśleniu, postrzeganiu świata.  Jest to pozycja zahaczająca o ideał, nie posiadająca praktycznie żadnych wad. Karty z ilustracjami są po prostu bajkowe i przywołują wiele skojarzeń...

Kupując ten produkt możesz zebrać do 11 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 11 punktów które można zamienić na kupon o wartości 2,20 zł.


114,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: familijna
Wiek: od 8 lat
Wydanie: polskie
Koszulki na karty: MAYDAY Magnum Gold
Liczba graczy od: 3
Liczba graczy do: 6
Czas gry w min. od: 30
Czas gry w min. do: 30

Więcej informacji

Gra planszowa Dixit

Niesamowita gra w skojarzenia!

 

Wstrzymaj na chwilę oddech! Karty zostały odkryte. Ich wspólną cechą jest tajemnicze zdanie, lecz tylko jedna z kart jest do niego kluczem. Użyj swojego sprytu i intuicji, by nie dać się złapać w pułapkę zastawioną przez pozostałych graczy.
 

Dixit to wesoła i zaskakująca gra skojarzeń do wspólnego odkrywania w gronie przyjaciół i rodziny.
 

Na czym gra polega?

Każdy gracz w swojej turze staje się bajarzem. Wybiera spośród swoich 6 obrazków jeden i mówi zdanie nawiązujące do tego obrazka. Zdanie może być pojedyńczym słowem, dźwiękiem, cytatem - nie ma tu ograniczeń. Następnie pozostali gracze wybierają spośród swoich kart taką, która najlepiej pasuje do zdania bajarza. Bajarz przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa na stole. Gracze (poza bajarzem) głosują, która karta należała do bajarza. Jeśli nikt nie zgadnie, albo zgadną wszyscy, bajarz dostaje 0 punktów. Przy innych konfiguracjach gracze i bajarz są nagradzani punktami.

 

Pierwsza edycja gry została całkowicie wyprzedana w ciągu 3 miesięcy, gra odniosła wielki sukces wśród graczy za co m.in. przyznano jej tytuł Gra Roku we Francji na Międzynarodowym Festiwalu Gier w Cannes w tym roku.

 

Zawartość pudełka:

 • plansza z torem punktów wewnątrz pudełka
 • 84 karty
 • 36 znaczników głosowania
 • 6 pionków
 • instrukcja

 

Pasujące koszulki na karty:

 

Reviews

Grade

2016-04-05

Twórcy się nie spodziewali

Podejrzewam, że twórcy gry nie pomyśleli jak abstrakcyjne skojarzenia mogą rzucać gracze do niektórych kart. Gra zdecydowanie dla wszystkich i na każdą okazję.

Write a review

Produkty powiązane

 • 114,99 zł W magazynie

  1 Review(s)

  Poznajcie świat Dixita na nowo - Dixit Odyseja tym razem nawet do 12 osób! Gra skojarzeń pełna poezji, pod wpływem której pozostajemy od pierwszego rzutu oka na pudełko. Każda ilustracja to klucz otwierający drzwi do krainy wyobraźni. Dixit to gra inteligentna, przystępna dla wszystkich, wzbogacająca człowieka...

  W magazynie

28 innych produktów w tej samej kategorii: