Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Kolejka (Trefl)

Producent:

Gra planszowa Kolejka wydawnictwa Trefl. Hit sprzedaży IPN. Gra opowiada o realiach życia codziennego w latach schyłkowego PRL.

Kupując ten produkt możesz zebrać do 8 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 8 punktów które można zamienić na kupon o wartości 1,60 zł.


89,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: ekonomiczna, familijna
Wiek: od 12 lat
Autor: Karol Madaj
Wydanie: polskie
Rok wydania: 2013
Liczba graczy od: 2
Liczba graczy do: 5
Czas gry w min. od: 60
Czas gry w min. do: 90

Więcej informacji

Zmagania z codziennością lat 80.

Najlepiej sprzedająca się gra IPN'u ukazująca realia życia w czasach PRL'u obecnie wydawana przez wydawnictwo Trefl. 

Gra planszowa Kolejka opowiada o realiach życia codziennego w latach schyłkowego PRL. W W Grę może grać od 2-5 graczy, ich zadanie wydaje się proste: muszą wysłać swoją, złożona z pięciu pionków, rodzinę do sklepów na planszy i kupić wszystkie towary z wylosowanej listy zakupów. Problem polega jednak na tym, że półki w pięciu osiedlowych sklepach są puste…

Gracze ustawiają swoje pionki w kolejkach, nie wiedząc z początku do którego sklepu zostanie dostarczony towar.

Napięcie rośnie, gdy odsłania się karty dostawy towaru i okazuje się, że kart towaru starczy tylko dla kilku szczęśliwców, stojących najbliżej drzwi do sklepu. Kolejka zaczyna napierać na drzwi, bo każdy chce być pierwszy.

Do przepychania się w kolejce gracze używają zagrywanych z ręki kart kolejki, takich jak: „Matka z dzieckiem na ręku”, „Pan tu nie stał” czy „Towar spod lady”. Muszą jednak uważać na „Remanent”, „Pomyłkę w dostawie” oraz na stojące w każdej kolejce czarne pionki – spekulantów. Z zakupami wrócą do mieszkania tylko ci, którzy najsprawniej wykorzystali trzymane w ręku karty kolejki.

Na kartach towaru przedstawiono zdjęcia sześćdziesięciu oryginalnych przedmiotów z czasów PRL. W sklepach znajdziemy między innymi buty „Relaks”, wodę toaletową „Przemysławkę”, herbatę „Popularną” oraz wiele innych trudno dostępnych dóbr. Na osiedlu jest też bazar, gdzie można kupić wszystko, ale trzeba słono zapłacić. Chyba że uda się dogadać z przekupką... W tej historycznej grze planszowej trzeba nieźle kombinować, żeby zdobyć upragniony towar.

 Kolejka grą roku 2012

 

Zobacz koniecznie:

 

Zawartość pudełka:

  • plansza do gry
  • plansza z samochodami dostawczymi
  • 30 pionków w 6 kolorach
  • 50 kart kolejki w 5 kolorach (po 10 w każdym kolorze)
  • 5 kart listy zakupów
  • 60 kart towarów
  • 15 kart dostawy towarów w 5 kolorach (po 3 w każdym kolorze)
  • 5 kart pomocy gracza
  • znacznik gracza rozpoczynającego i pionek przekupki
  • Instrukcja

Reviews

Grade

2016-08-17

super!

Uważam ją za najlepszą rodzimą grę planszową (dla większej liczby osób), jaka ukazała się do tej pory na rynku. Kiedy bawimy się w liczniejszym gronie – jest pozycją obowiązkową, kiedy jesteśmy sami – czeka na gości, a my razem z nią…

Write a review

Produkty powiązane

25 innych produktów w tej samej kategorii: