Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Freedom! (edycja polska)

Producent:

Freedom!

Asymetryczna gra wojenna dla dwóch graczy. Zdobądź miasto bądź obroń się przed najeźdźcą!

Kupując ten produkt możesz zebrać do 19 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 19 punktów które można zamienić na kupon o wartości 3,80 zł.


199,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: strategiczna
Wiek: od 14 lat
Wydanie: polskie
Liczba graczy od: 1
Liczba graczy do: 2
Czas gry w min. od: 90
Czas gry w min. do: 120

Więcej informacji

Pogrzebaliśmy trzy wrogie armie pod murami miasta. Wasza będzie czwartą. Obrońcy Messolonghi do Imperium Osmańskiego.

Freedom! to asymetryczna gra o oblężeniu. Test siły woli, wytrzymałości i umiejętności taktycznych zarówno dla oblężonych powstańców, jak i atakujących żołnierzy Imperium, pragnących tylko jednego – zdławienia rebelii! Ten uniwersalny konflikt zobrazowany został poprzez dramatyczną historię Świętego Miasta Messolonghi, oblężonego przez osmańską armię w trakcie wojny o niepodległość Grecji.

Gra toczy się na dwóch płaszczyznach: pod murami oblężonego miasta, gdzie bezpośrednio ścierają się dwa wrogie wojska, a także na mapie regionu, gdzie gracze starają się pozyskać dla swoich działań kluczowe wsparcie.

Celem najeźdźcy jest przedarcie się za mury miasta bądź zmuszenie mieszkańców do wycofania się z rebelii, poprzez obniżenie ich morali do zera. Obrońcy natomiast usiłują przetrwać szturmy i bronić miasta na tyle efektywnie, aby agresor sam zrezygnował z oblężenia, na skutek spadku morali w szeregach atakujących.

Działania graczy determinowane są przez zagrywane karty, reprezentujące autentyczne wydarzenia i bohaterów tamtych czasów. Walka rozstrzygana jest za pomocą rzutów kośćmi, nadających całości dynamicznego i ekscytującego charakteru.

Zawartość pudełka:

  • plansza do gry
  • 124 drewniane kości
  • 5 kości (sześcio- lub ośmiościennych)
  • tekturowe znaczniki
  • 100 kart do gry
  • 2 przeglądy gry
  • instrukcja

Reviews

Write a review

30 innych produktów w tej samej kategorii: