Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Gloomhaven (Edycja Polska)

Producent:

Gloomhaven (edycja polska)

Fantastyczna gra przygodowa o niespotykanej skali rozgrywki

Kupując ten produkt możesz zebrać do 51 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 51 punktów które można zamienić na kupon o wartości 10,20 zł.


519,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: gra przygodowa
Wiek: od 12 lat
Autor: Isaac Childres
Główna cecha gry: klimatyczna
Wydanie: polskie
Koszulki na karty: classic card game (63,5x88) - 727 szt. mini european (44x68) - 975 szt.
Liczba graczy od: 1
Liczba graczy do: 4
Czas gry w min. od: 120
Czas gry w min. do: 120

Więcej informacji

Gloomhaven - miasto położone na wschodnich rubieżach ludzkiej cywilizacji. Miasto wielu niebezpieczeństw, ale także i możliwości dla tych, którzy są zdeterminowani by osławić swoje imię. Gloomhaven to centrum handlu, które zamieszkują przedstawiciele przeróżnych ras i zawodów. Jednak za jego murami, czai się mrok... okalająca go dzicz jest domem dla wielu niebezpiecznych stworzeń, które czyhają na życie nieostrożnych podróżnych. Jako najemnik na skraju cywilizowanego świata, zapuścisz się w niebezpieczne miejsca, by walczyć z panującą tam ciemnością i wypełniać swoje własne cele...
Gloomhaven to gra planszowa taktycznej walki, zmieniającego się świata, bogatej fabuły i rozwoju postaci.

Gracze wcielą się w role awanturników, każdy z unikalnym zestawem umiejętności i motywów, które popchnęły ich ku podróży do tego mrocznego zakątka świata. Zagłębiając się w złowrogie lochy i zapomniane ruiny, gracze muszą współdziałać, aby odnieść wspólny sukces, nie zapominając o swoich własnych celach, które mogą czasami wchodzić w konflikt z ogólnym interesem grupy. W trakcie swoich podróży i licznych przygód będą zdobywali cenne doświadczenie, nowe, potężne umiejętności oraz zasoby, dzięki którym będą w stanie pokonać silniejszych wrogów. Odkryją także nowe miejsca oraz spiski i historię, które wciągną ich w wir niespodziewanych wydarzeń.


Gloomhaven to gra w której rozgrywamy kampanię - długą serię scenariuszy, które rozwijają fabułę i tworzą spójna historię.

Po rozegraniu scenariusza gracze będą podejmowali decyzje, co dalej robić i w którym kierunku iść dalej, na kształt książki, w której jednak mamy znaczny wpływ na rozwój opowiadanej historii. W poszczególnych scenariuszach będziemy walczyli z kierowanymi przez system gry przeciwnikami, wykorzystując w tym celu innowacyjną mechanikę zagrywania kart, która determinuje w jakiej kolejności rozegramy nasze rundy i co będziemy podczas nich robić. Karty musimy zagrywać ostrożnie i z rozwagą, aby zbytnio nie "wycieńczyć" swoich postaci przed zakończeniem scenariusza. Podczas każdej bitwy, gracze będą również zmuszeni do pogoni za łupami, aby zebrać fundusze, które pozwolą im później na zakup lepszego ekwipunku. Broń, zbroje i inne przydatne przedmioty kupujemy natomiast w mieście i to co będzie dostępne na targowiskach zależy także od naszych poczynań - dodatkowe przedmioty mogą się tam pojawić, kiedy poprzez podjęte przez nas decyzje podniesiemy w nim dobrobyt. To doskonały przykład na to, jak wielką i zawiłą grą jest Gloomhaven i jak nasze działania, wybory oraz reputacja którą zdobędziemy, wpływać będą na kształtowanie się świata w naszym
otoczeniu. Gloomhaven to głęboki i rozległy, otwarty świat, który będziemy eksplorować odkrywając miejsca, postacie i nowe przygody.

To gra w której nasze decyzje mają swoje konsekwencje, konsekwencje z którymi musimy się liczyć i które w przyszłości mogą zaskoczyć nas w najmniej spodziewanym momencie. To świat w którym czeka na nas wiele przygód, ścieżek którymi będziemy podążali oraz bohaterów, którymi pokierujemy. W tym wielkim, ważącym prawie 10 kilogramów pudle znajdziemy masę elementów, żetonów, kafelków, setki kart, kilkadziesiąt scenariuszy i wiele sekretów, które będą czekały na odkrycie podczas naszych podróży.Nie ociągajcie się więc już dłużej, wyruszajcie jako jeden z najemników do miasta Gloomhaven, gdzie czekać będzie na Was sława, bogactwa i... reszty dowiecie się już podczas gry!Dla kogo jest gra Gloomhaven:


- dla fanów komputerowych gier rpg, szukających podobnych rozwiązań w grach planszowych
- dla każdego, kto szuka gry fantasy osadzonej w "żyjącym" świecie, gdzie klimat jest tak gęsty, że można go ciąć mieczem
- dla wszystkich graczy kochających dokonywanie wyborów oraz rozpatrywanie ich konsekwencji

Zawartość pudełka:

  1. instrukcja
  2. 95 scenariuszy
  3. 17 grywalnych klas postaci
  4. 18 szczegółowych plastikowych figurek
  5. 1700+ kart
  6. 47 różnorodnych wrogów
  7. zmieniająca się wraz z rozgrywką mapa świata gry

Linki:

Opinie

Napisz opinię

8 innych produktów w tej samej kategorii: