Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close
Promocja!
Magiczny trójkąt - stymulacja funkcji wzrokowych

Magiczny trójkąt - stymulacja funkcji wzrokowych

Producent:

Magiczny trójkąt - stymulacja funkcji wzrokowych

Kupując ten produkt możesz zebrać do 13 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 13 punktów które można zamienić na kupon o wartości 2,60 zł.


134,99 zł

-10,00 zł

144,99 zł

Najniższa cena z 30 dni: 134,99 zł

Opis

Rodzaj: gra edukacyjna
Wiek: od 6 lat
Wydanie: polskie
Liczba graczy od: 1
Liczba graczy do: 1

Więcej informacji

Magiczny trójkąt jest układanką rozwijającą funkcje wzrokowe. Przygotowuje do szybkiego przeprowadzania analizy bodźców wzrokowych. Włącza w swój zakres ćwiczenia myślenia.
Pobudzanie analizatora wzrokowego wpływa w sposób naturalny na rozwój pozostałych funkcji poznawczych.
Stymulacja analizatora wzroku jest konieczna u wszystkich dzieci, ponieważ aktywne spostrzeganie wzrokowe, jest obok percepcji słuchowej, prymarnym etapem w rozwoju inteligencji oraz uczenia się komunikacji językowej.


Magiczny trójkąt jest materiałem symbolicznym, abstrakcyjnym. Zestaw figur łączy się, by w konsekwencji mógł powstać trójkąt. Pomimo, iż dziecko może dostrzegać podobne elementy w życiu codziennym, należy takie obrazy, uczynić przedmiotem świadomego uczenia. W przyszłości będzie to ważne dla rozumienia symbolicznej funkcji języka, jak i dla nauki czytania i pisania.


W pierwszym etapie pracy dorosły wybiera elementy w jednym kolorze i składa je w ramce. Dziecko obserwuje działanie, by mogło samodzielnie składać trójkąt według podanego wzoru. Następnie dorosły pokazuje dziecku wzór i analizując go krok, po kroku wspólnie z dzieckiem składa trójkat.


Kolejnym etapem jest samodzielne działanie dziecka. Układa ono trójkąty według załączonych wzorów. Proste wzory są rozdzielone kreską. Trudniejsze nie zawierają kresek łączących elementy. W tym przypadku dziecko, na podstawie wcześniejszych doświadczeń, musi domyśleć się, w jaki sposób złożyć trójkąt.


Zadaniem dziecka jest np.

  • ułożenie trójkąta w wybranym kolorze. Wśród wszystkich figur musi wybrać takie elementy, które będą pasowały do danej kategorii,
  • ułożenie trójkąta składającego się z dwóch, trzech kolorów.
  • Po kilkakrotnym ułożeniu trójkątów według załączonych wzorów, dziecko, może układać samodzielnie wzory, według własnego pomysłu.

Zawartość pudełka:

  • kolorowe elementy z płyty PCV (pocięte trójkąty na 3,5,7 i 9 elementów w czterech kolorach)
  • podkładka do układania trójkąta z białej płyty PCV
  • 36 wzorów do układania z różnym stopniem trudności
  • instrukcja wraz z trudniejszymi rozwiązaniami
  • twarde opakowanie

Opinie

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: