Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Posiadłość Szaleństwa (druga edycja) gra planszowa

Indeks: PL-MAD20

Producent:

Posiadłość Szaleństwa to przygodowa gra planszowa, która podczas każdej rozgrywki tworzy trzymającą w napięciu opowieść.

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Kupując ten produkt możesz zebrać do 39 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 39 punktów które można zamienić na kupon o wartości 7,80 zł.


399,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: klimatyczna, kooperacyjna
Wiek: od 14 lat
Autor: Corey Konieczka
Wydanie: polskie
Liczba graczy od: 1
Liczba graczy do: 5
Czas gry w min. od: 180
Czas gry w min. do: 180

Więcej informacji

W brudnych alejkach i ponurych posiadłościach Arkham kryją się przedwieczne siły, straszliwe sekrety i niewyobrażalne monstra. Pośród tych starych budowli bełkoczący szaleńcy i kultyści wznoszą modły do Przedwiecznych, a bestie nieznane śmiertelnym mędrcom gromadzą się w złowrogim blasku księżyca. Tej nocy niewielka grupa badaczy odważy się sprawdzić, co czyha za zamkniętymi drzwiami Arkham, i stawi czoła kryjącemu się tam szaleństwu…

Posiadłość Szaleństwa to przepełniona grozą i tajemnicami, w pełni kooperacyjna gra planszowa dla jednego do pięciu graczy. Gracze wcielą się w badaczy tajemnic i odwiedzą mroczne zakamarki nawiedzonych posiadłości Arkham oraz innych złowieszczych miejsc, aby odkryć niezwykłe sekrety, rozwiązać trudne łamigłówki i stawić czoła zagrożeniom nie z tego świata. 

Posiadłość Szaleństwa zawiera również specjalny dodatek w postaci Zestawu Konwertującego, dzięki któremu fani posiadający pierwszą edycję gry będą mogli wykorzystać badaczy, potwory i kafelki planszy z pierwszej edycji podczas rozgrywek w drugą edycję Posiadłości Szaleństwa.

Uwaga! Do gry wymagana jest darmowa aplikacja. Pobrać ją można pośrednictwem urządzenia mobilnego z Apple iOS AppStore™, sklepu Google Play™ lub Amazon Appstore. Aplikacja dostępna jest również na komputery z systemem Mac lub Windows.
Zawartość pudełka:
 • Kompletna Księga Zasad
 • 24 kafelki mapy
 • 8 figurek i kart badaczy
 • 16 żetonów Przeszukiwania/Oddziaływania
 • 16 żetonów Eksploracji/Obserwacji
 • 22 żetony Osób
 • 4 żetony Barykad
 • 8 żetonów ścian
 • 4 żetony drzwi
 • 6 żetonów identyfikacyjnych
 • 24 żetony i figurki potworów
 • 26 żetonów Wskazówek
 • 18 żetonów Ognia/Ciemności
 • 4 żetony Tajnych przejść
 • 40 kart Przedmiotów powszechnych
 • 24 karty Przedmiotów unikatowych
 • 30 kart Zaklęć
 • 37 kart Stanów
 • 40 kart Obrażeń
 • 40 kart Przerażenia
 • 5 kości

Opis w serwisie Board Game Geek

Opowiedz mi swoją historię…

Na początku gry każdy z graczy wybierze jednego badacza. W drugiej edycji Posiadłości Szaleństwa wszyscy gracze stają po jednej stronie – specjalna aplikacja będzie odpowiedzialna za rozmieszczenie żetonów, potworów, układ mapy i wiele innych obliczeń. Jak można się spodziewać, każdy badacz opanował w pewnym stopniu umiejętności, opisane za pomocą cech, jakich jak siła czy zręczność, na swojej karcie ma podane wartości zdrowia i poczytalności, a także zdolność specjalną.

Umiejętności postaci będą testowane na każdym kroku, sprawdzając jej wytrzymałość na ból, szybkość, z jaką rozwiąże ona łamigłówkę, lub czy uda jej się powalić potwora, zanim ten rozerwie ją na strzępy. Każdy test rozstrzygany jest za pomocą rzutu kośćmi. Badacz rzuca tyloma kośćmi, na ile pozwala mu wartość jego umiejętności – jeśli uzyska wymaganą ilość sukcesów, akcja się powiedzie. Jeśli nie – konsekwencje bywają bardzo przykre…

Umiejętności to coś, z czym badacze zaczynają grę i co pomoże im w zdobyciu dodatkowych środków do walki i rozwiązania zagadki. Zbierając znaczniki wskazówek, gracze przybliżają się do rozwiązania tajemnicy, a różne czary i przedmioty pozwolą im dożyć tego rozwiązania. Żetony wskazówek rozsiane są po całej mapie – warto więc być uważnym i zaglądać do każdej szuflady, szafy i kanału, mając też na uwadze możliwe zagrożenia. Wskazówki pomagają badaczom osiągnąć sukces w testach umiejętności – wydając je, gracz może zwiększać ilość swoich sukcesów w teście. Jednak należy pamiętać, że ich liczba jest ograniczona w danym scenariuszu, a zdobycie wszystkich wcale nie jest łatwe.

Coś na każdą okazję

Większość badaczy zaczyna grę z kilkoma drobnymi przedmiotami lub czarami, więcej czeka na odnalezienie w trakcie scenariusza. Wiele przedmiotów to zwykłe rzeczy, zapewniające niewielką pomoc w rozwiązaniu tajemnicy, inne zaś to tajemnicze artefakty, emanujące dziwna mocą – czasem jednak nawet sfatygowana broń może uratować Wam życie. Są też przedmioty, które zapewniają stałą korzyść, wpływając na umiejętności postaci lub zapewniając dodatkowe zdolności, takie jak przerzut kości w trakcie testu, dodatkowy rzut, czy też jeden gratisowy krok przy rozwiązywaniu łamigłówki. Inne artefakty z kolei mogą zostać użyte tylko jeden raz, pomagając raz przezwyciężyć strach, pokonać potwora, czy uciec w bezpieczne miejsce.

W trakcie swojej podróży po zakamarkach posiadłości gracze mogą też natrafić na specjalne, przypisane do scenariusza przedmioty, które pomogą im rozwiązać zagadkę lub otworzą nowe możliwości. Możecie być zdziwieni, ile tajemniczych kryjówek, postaci i dodatkowych przedmiotów możecie znaleźć w zakamarkach planszy. Zamknięte drzwi? Gdzieś na pewno jest klucz. Statek na horyzoncie? Wykorzystajcie pochodnię, aby rozpalić światło na szczycie latarni. Możliwości jest mnóstwo.

Na koniec zostały nam bronie i zaklęcia – potężne narzędzia do walki z potworami. Badacze muszą czasem przezwyciężyć strach i spróbować wyeliminować potwora – z pomocą przychodzi broń krótka, długa i do walki wręcz, a także cały arsenał rozmaitych klątw, upiornych, wyniszczających czarów i błogosławieństw, dodających otuchy i siły. Każdy przedmiot to kolejne światło nadziei w tym trudnym i nie dającym wytchnienia mrocznym świecie Posiadłości Szaleństwa.

To będzie długa noc…

Podczas rozgrywania scenariusza, badacze nie raz staną oko w oko z przerażającymi monstrami, żadnymi ich krwi. Walka jest niemal nieunikniona – nawet jeśli badacze będą próbowali uciekać, potwór w końcu ich dopadnie. Obrażenia, które wyrządzi będą jednak nie tylko ranami na ciele, ale groteskowe formy i wynaturzone dźwięki potworów często pozostawią swój odcisk na psychice postaci, chyba że test odpowiedniej umiejętności pozwoli oprzeć się tej przerażającej wizji.

Kiedy potwór wykonuje atak fizyczny, badacz może wykonać unik, aby uniknąć obrażeń. Każdego ataku potwora można próbować uniknąć. Dla przykładu atak Istoty z Głębin będzie wymagał od gracza przeprowadzenia testu zwinności. Każdy sukces to to szansa na uniknięcie obrażeń, które mogłaby zadać Istota. Jeśli jednak jakieś obrażenia zostaną przyjęte przez badacza, musi on dobrać odpowiednią ilość kart obrażeń – niektóre ataki to tylko draśnięcia, podczas gry inne powodują trwałe urazy fizyczne, utrudniające poruszanie się lub walkę.

Karty przerażenia przydzielane są w taki sam sposób – jeśli badacz nie oprze się potworowi, i jego przerażająca wizja wkradnie się do umysłu postaci, przyjmuje ona karty przerażenia. Podobnie jak w przypadku obrażeń fizycznych, mogą być to niegroźne efekty, objawiające się ogólnym niepokojem, lub długotrwałe efekty, wpływające na całą dalszą rozgrywkę.

Część kart obrażeń i przerażenia będzie można odrzucić w trakcie gry dzięki nieodzownym przedmiotom lub uzdrawiającym zaklęciom. Jeśli jednak kiedykolwiek podczas gry obrażenia lub karty przerażenia zrównają się z aktualnymi wartościami tych cech badacza, czeka go wyzwanie niepodobne do żadnego poznanego dotychczas. Jeśli zaś badacz otrzyma wystarczająco dużo kart przerażenia, może zareagować różnie… Dla jednych szaleństwo objawi się w ograniczeniu zdolności umysłowych, inni będą pałali rządzą podpalenia całego świata, a czasem mogą zmienić się wszystkie warunki zwycięstwa dla danej postaci. Szaleniec zawsze jest nieobliczalny i do końca nikt nie będzie wiedział, do czego jest zdolny.

Sekrety, sekrety, sekrety…

Druga edycja Posiadłości Szaleństwa to zupełnie nowe scenariusze, wysokiej jakości elementy, wszechobecna groza i tajemnica. dopracowana aplikacja, która poprowadzi Was przez wszystkie elementy scenariusza i ułatwi obliczanie obrażeń, ustawianie żetonów na planszy i sterowanie potworami. Jednak los badaczy (i całego świata) będzie zależał wyłącznie od Was i Waszych wyborów. 

Reviews

Grade

2018-03-14

Polecam!

Gra, która wciąga Cię klimatem i nie pozwala odejść (pierwszy raz gdy graliśmy ze znajomymi przesiedzieliśmy prawie 14 godzin).

 • 3 out of 3 people found this review useful.

Write a review

Produkty powiązane

6 innych produktów w tej samej kategorii:

Pliki do pobrania

Posiadłość Szaleństwa - Instrukcja polska do pobrania

Pliki do pobrania (0)