Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Viticulture Essential Edition (wydanie polskie)

Producent:

Viticulture: Essential Edition

Zarządzaj i rozbudowuj własną winnicę!

Viticulture to gra strategiczna oparta o mechanikę „worker placement”, w której zanurzysz się w świat staroświeckich toskańskich winnic, gdzie obok umiejętność produkcji wina równie ważne jest strategiczne planowanie.

Kupując ten produkt możesz zebrać do 21 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 21 punktów które można zamienić na kupon o wartości 4,20 zł.


219,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: gra ekonomiczna
Wiek: od 13 lat
Autor: Morten Monrad Pedersen Jamey Stegmaier Alan Stone
Główna cecha gry: strategiczna
Wydanie: polskie
Koszulki na karty: Standard Card Game (78 szt.) Mini European (154 szt.)
Rok wydania: 2020
Liczba graczy od: 1
Liczba graczy do: 6
Czas gry w min. od: 90
Czas gry w min. do: 120

Więcej informacji

Viticulture to gra strategiczna oparta o mechanikę „worker placement”, w której zanurzysz się w świat staroświeckich toskańskich winnic, gdzie obok umiejętność produkcji wina równie ważne jest strategiczne planowanie.

Rozgrywka w Viticulture przebiega w rundach, zwanych latami. Każdy rok podzielony jest na 4 etapy (pory roku). W trakcie gry gracze rozmieszczają swoich pracowników oraz zagrywają karty Gości, aby realizować różne zadania w poszczególnych porach roku. Wiosną ustalana jest kolejność graczy na dany rok. Latem gracze rozmieszczają pracowników na polach akcji, aby sadzili winorośle oraz budowali konstrukcje ulepszające winnicę. Akcje te są przedmiotem rywalizacji między graczami i zwykle pierwszy gracz podejmujący się danej akcji będzie miał przewagę nad pozostałymi. Jesień to czas zapraszania gości do pomocy pracownikom. Zimą gracze ponownie rozmieszczają pracowników na polach akcji, ale tym razem, żeby zbierali grona, produkowali wina oraz realizowali zamówienia na dostawę win. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby Punktów Zwycięstwa, reprezentujących reputację gracza jako właściciela winnicy.

Gra zdobyła uznanie graczy z całego świata (znajduje się na 20 miejscu w rankingu najlepszych gier serwisu BoardGameGeek.com), a na niniejsze wydanie (Essential Edition) składa się druga edycja gry Viticulture wzbogacona o kilka elementów z dodatku Tuscany osobiście wybranych przez słynnego autora gier Uwe Rosenberga. Niepodważalnymi atutami gry są: przystępne zasady, wysoka regrywalność, świetna skalowalność, różnorodność rozgrywek, stawianie wyzwań przed graczami, klimat i powiązanie zasad z mechaniką, piękne wykonanie, możliwość gry solo

Viticulture otrzymujesz pod zarządzanie swoją własną winnicę. Na początku to jednak bardzo małe gospodarstwo, ot kilka pól, jakaś mała piwniczka, paru pracowników. Masz jednak wielkie plany, znasz się na sztuce produkcji wina i masz żyłkę przedsiębiorcy - już niebawem butelki z twoimi własnymi etykietami ruszą w podróż by zachwycać podniebienia znawców trunków na całym świecie.

Rozdzielasz więc zadania pomiędzy swoich pracowników, decydując co jest w danym momencie najważniejsze i które przedsięwzięcia wymagają szczególnej uwagi. Każda pora roku w winnicy jest inna i robotnicy w każdej z nich mogą być przydzielani do innych działań. Pamiętaj jednak, że lokalna konkurencja nie śpi! Także wysyła swoich pracowników a kto pierwszy weźmie się za daną pracę wcześniej, ten będzie miał przewagę nad innymi.

Co więc mogą robić Twoi pracownicy? Przeróżne rzeczy! Mogą zabrać się za rozbudowę winiarni ulepszając piwniczkę lub budując inne przydatne budynki, które dadzą Ci dodatkowe zasoby, bonusy lub prestiż. Mogą zdobyć mniej lub bardziej rzadkie szczepy winogron, które później zasadzą na twoich polach. Mogą też pozyskiwać zlecenia, zbierać plony, wyrabiać z zebranych winogron wino i dzięki temu zlecenia te wypełniać. Mogą także pozyskiwać nowych odwiedzających, którzy przybędą do twojej Toskańskiej posiadłości i na różne sposoby wspomogą twoje przedsięwzięcie.

Pamiętaj także, że im starsze wino, tym lepsze i najbardziej dochodowe zlecenia, na najlepsze wina będą wymagały ulepszenia piwnicy i odczekania kilku sezonów, aż trunki w niej dojrzeją i staną się pożądanym rarytasem. 

Viticulture to doskonała gra planszowa zarówno dla weteranów gatunku, jak i tych mniej doświadczonych graczy. Proste, ale niebanalne zasady, duża głębia rozgrywki, która pozwala na wprowadzanie w życie przeróżnych planów oraz strategii, powodują że świetnie będzie się przy niej bawić cała rodzina. 

Premiera planowana jest na kwiecień 2020. Data premiery zależna jest od wydawcy i może ulec przesunięciu. Wysyłka oraz odbiór osobisty będą realizowane w dniu premiery


Zawartość pudełka:

 • 78 dużych oraz 154 małe karty
 • 42 karty Winorośli (zielone)
 • 36 kart Zamówień (fioletowe)
 • 38 kart Letnich Gości (żółte)
 • 38 kart Zimowych Gości (niebieskie)
 • 18 kart Pól
 • 36 kart Mamy i Taty
 • 24 kart Automy
 • Plansze:
 • 1 plansza główna
 • 6 plansz Winnic
 • Pionki:
 • 30 pionków pracowników w 6 różnych kolorach oraz 1 szary pracownik tymczasowy
 • 6 dużych pracowników
 • 6 pionków Pobudki (Koguty)
 • 6 pionków Punktów Zwycięstwa (Korki)
 • 6 pionków Wypłaty Końcoworocznej (Butelki)
 • 48 pionków Konstrukcji (po 8 unikatowych w każdym kolorze)
 • 1 znacznik pierwszego gracza (Kiść winogron)
 • Znaczniki:
 • 50 szklanych znaczników (gron i wina)
 • 72 żetony lirów (52 brązowe monety ₤1, 12 srebrnych monet ₤2, 8 złotych monet ₤5)

Opinie

Napisz opinię

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: