Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Terraformacja Marsa (edycja Gra Roku)

Producent:

W grze planszowejTerraformacja Marsa”, 2 edycja

Kupując ten produkt możesz zebrać do 16 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 16 punktów które można zamienić na kupon o wartości 3,20 zł.


165,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: przygodowa, strategiczna
Wiek: od 12 lat
Wydanie: polskie
Rok wydania: 2017
Liczba graczy od: 1
Liczba graczy do: 4
Czas gry w min. od: 60
Czas gry w min. do: 90
Strona gry w serwisie BBG Link do strony produktu

Więcej informacji

Obwieszczenie o terraformacji:
Rząd Ziemi został powołany w 2174 roku i od samego początku, przez niemal półtora wieku, nieustannie dążył do osiągnięcia globalnej jedności i pokoju. Naszą misją było stać się uniwersalnym dla całej ludzkości narzędziem kształtowania lepszego jutra.

Ziemia jest przeludniona, a jej zasoby się kurczą. Dziś stoimy przed wyborem: cofnąć się cywilizacyjnie albo ruszyć w przestrzeń kosmiczną i znaleźć dla naszej rasy nowy dom. W związku z tym nasz kurs jest jasny – musimy zmienić Marsa w zdatną do życia planetę.


Terraformacja Marsa to przedsięwzięcie tak wielkie, że wymagać będzie wspólnego wysiłku całej ludzkości. W tym celu Rząd Ziemi powoła Komitet Terraformacji i wprowadzi globalny podatek. Wszystkie korporacje i przedsiębiorstwa, które udzielą nam swojej pomocy, zostaną przez Komitet hojnie wynagrodzone. Wierzymy, że wybrane przez nas środki i metody zaowocują w przyszłości nowym domem dla naszych potomków. Dziękujemy wszystkim za uwagę!
– Levi Uken, rzecznik Rządu Światowego, 16 stycznia 2315 rokuW „Terraformacji Marsa” gracz obejmie kontrolę nad jedną z korporacji i jako jej zarząd będzie kupować i zagrywać karty opisujące różne projekty inwestycyjne. Zazwyczaj projekty będą bezpośrednio lub pośrednio przyczyniać się do procesu terraformacji, mogą też jednak być przedsięwzięciami biznesowymi innego rodzaju. Aby wygrać, gracz musi osiągnąć wysoki Współczynnik Terraformacji (WT) i zdobyć dużo Punktów Zwycięstwa (PZ). WT gracza wzrasta za każdym razem, kiedy podniesie on jeden ze Wskaźników Globalnych (Temperaturę, poziom Tlenu lub liczbę Oceanów). Od WT zależy podstawowy dochód gracza, a także jego podstawowy wynik. W miarę przebiegu procesu terraformacji gracze będą mogli realizować coraz większą liczbę projektów. Dodatkowe PZ można zdobyć za wszystko, co przyczyni się do zwiększenia panowania ludzkości nad Układem Słonecznym, na przykład za zakładanie miast, budowę infrastruktury lub ochronę środowiska. 

Czas odmierza się w Pokoleniach. Gracze rozpoczynają każde Pokolenie od fazy kolejności, następnie przechodzą do fazy badań naukowych, podczas której zdobywają nowe karty. W fazie akcji gracze wykonują kolejno po 1 albo 2 akcje. Gracze odbywają swoje tury do momentu, aż wszyscy spasują. W fazie produkcji gracze produkują Zasoby (zgodnie z poziomami produkcji zaznaczonymi na swoich planszach) i otrzymują dochód wynikający z WT.

Na głównej planszy znajdują się tory: Temperatury, poziomu Tlenu, Współczynników Terraformacji i Pokoleń. W trakcie rozgrywki na mapie powierzchni planety gracze będą umieszczać kafelki Oceanu, Zieleni i Miasta. Na planszy znajduje się również lista podstawowych projektów dostępnych dla wszystkich graczy, a także tytuły i nagrody, o które gracze mogą rywalizować. 

Gra dobiegnie końca, gdy na Marsie będzie dostatecznie dużo Tlenu, aby móc nim oddychać (14%), dostatecznie dużo oceanów, aby wytworzyć pogodę przypominającą ziemską (9), i gdy temperatura będzie znacznie wyższa od 0˚C (+8˚C). Wtedy życie na Marsie, choć dalekie od komfortowego, stanie się możliwe!

Zwycięzcą zostanie gracz, który na koniec gry będzie mieć najwięcej PZ. Na PZ gracza składają się jego: WT, kafelki na planszy, zdobyte nagrody, uzyskane tytuły, a także PZ z zagranych kart.

Gra została laureatem konkursu Gra Roku 2017 w kategorii Gra Roku Zaawansowana oraz Nagroda Główna.

UWAGA! Do tego produktu dostępny jest: Terraformacja Marsa: Hellas i Elysium oraz dodatek: Terraformacja Marsa: VenusKolonieNiepokoje

Zawartość pudełka:

  • instrukcja
  • plansza
  • 5 planszy graczy
  • 233 karty
  • 400 znaczników
  • 80 kafelków

Reviews

Grade

2020-12-11

Terraformacja Marsa

Jeśli musiałabym pozbyć się WSZYSTKICH swoich gier poza jedną, to zostawiłabym sobie grę Terraformacja Marsa. Na początku była to dla mnie ciężka gra, gdy tylko zaczęłam czytać instrukcje pomyślałam, że ciężko będzie mi ją zrozumieć.
Nic bardziej mylnego. Po rozegraniu kilku gier zakochałam się w niej i mogłabym w nią grać godzinami. Ma swój klimat i pomimo, że wydaje się że gra jest kooperacyjna bo przecież każdy gracz dąży do zwiększenia maksymalnie wszystkich czynników “terraformacji” by zakończyć grę - wygrać może tylko 1 osoba.
Gra ta ma dla mnie złożoną mechanikę a dzięki różnorodności kart zarówno korporacji jak i kart w grze możliwa jest wygrana na wiele sposobów. Trzeba przy niej pomyśleć, ale nie jest to męczące zwłaszcza jeśli gramy wyłącznie w podstawową grę. Bo jak wiadomo z dodatkami zawsze jest ciekawiej. Ale ja zaczynałam od podstawowej gry i jestem w niej zakochana. z całego serca mogę polecić tą grę każdemu miłośnikowi gier planszowych

Write a review

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: