Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Pięć Klanów

Producent:

Wypełnij przepowiednię i walcz o wpływy. Five Tribes to gra twórcy takich hitów jak Cyklady, Mały Książe czy Mr. Jack.

Przedsprzedaż, Data premiery: III kwartał 2021 r.

Kupując ten produkt możesz zebrać do 17 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 17 punktów które można zamienić na kupon o wartości 3,40 zł.


179,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: gra strategiczna
Wiek: od 13 lat
Autor: Bruno Cathala
Główna cecha gry: strategiczna
Wydanie: polskie
Rok wydania: 2021
Liczba graczy od: 2
Liczba graczy do: 4
Czas gry w min. od: 40
Czas gry w min. do: 80

Więcej informacji

Okiełznaj Dżiny Naqali!

Twoja karawana przekroczyła granicę Krainy Tysiąca i Jednej Nocy i dotarła do legendarnego Sułtanatu Naqali. Od wielu lat tron państwa-miasta pozostaje pusty, bowiem szanowany sułtan opuścił ten świat bezpotomnie. Wróżbici przepowiedzieli jednak przybycie nieznajomych, którzy, wpływając na pięć klanów, stoczą walkę o kontrolę nad osławioną krainą. Czy to właśnie Ty wypełnisz proroctwo? Okiełznaj pradawne dżiny i pokieruj pięcioma klanami, a Sułtanat może być Twój!

Pięć Klanów to strategiczna gra z modularną planszą, w której wcielamy się w obcokrajowców przybywających do legendarnego państwa-miasta Naqali. Manipulując tytułowymi klanami, a także biorąc na służbę prastare dżiny, będziemy próbowali zdobyć wpływy w mieście. Zwycięży osoba, która zdobędzie najwiecej punktów z dóbr zgromadzonych podczas gry, zebranych płytek oraz pozyskanych sojuszników.

Potężne Dżiny

Na czym to polega? 

Na początku każdej rundy wszyscy gracze biorą udział w licytacji, by ustalić kolejność rozgrywania akcji. Walutą są złote monety cenny surowiec, którym warto gospodarować rozważnie. Po ustaleniu kolejności, uczestnicy będą kolejno rozgrywali swoje tury według następujących kroków:

 1. Gracz wybiera płytkę, na której znajdują się jeszcze jakieś figurki członków klanów. Następnie zabiera z tej płytki wszystkie figurki i rozpoczyna nimi wędrówkę na sąsiednie płytki, na każdej z nich pozostawiając po 1 figurce, dopóki te nie skończą się.
 2. Gdy gracz zakończy ruch członkami klanów, bierze do ręki figurkę, którą umieścił na ostatniej płytce, wraz ze wszystkimi figurkami tego samego koloru znajdującymi się już na tej płytce przed wykonaniem ruchu.
 3. Jeśli po zabraniu z płytki wszystkich figurek danego koloru nie pozostanie na niej żadna figurka, gracz natychmiast obejmuje kontrolę nad daną płytką – zaznacza to, umieszczając na niej jednego ze swoich wielbłądów. Na koniec gry gracze otrzymają punkty za płytki, na których znajdują się ich wielbłądy.
 4. Po zakończeniu ruchu gracz przechodzi do wykonania akcji wynikającej z rodzaju figurek, które ma w ręce. Każda z nich reprezentuje jeden z klanów o indywidualnych cechach i zdolnościach, które przyniosą graczowi punkty zwycięstwa na koniec gry. 
 5. Po zakończeniu akcji klanów gracz przechodzi do wykonania akcji wynikającej z rodzaju płytki, na której zakończył ruch. Podobnie jak w przypadku klanów, każdy z terenów ma swoje własne działanie opisane w instrukcji. 

W ten sposób gracze wykonują naprzemiennie swoje akcje aż do momentu, gdy któremuś z nich zabraknie wielbłądów lub sytuacja na planszy uniemożliwi ruch członkami klanów. 

Drewniane pionki

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Pięć Klanów to rozbudowana, wielowymiarowa planszówka, która oferuje graczom wiele różnych dróg do zwycięstwa. Mnogość opcji dostępnych już na początku sprawia, że za każdym razem mamy przed sobą zupełnie nowe wyzwanie. 
 • Dzięki różnym dostępnym opcjom w każdej turze mamy szansę na wykonanie opłacalnego ruchu. Nawet jeśli nie do końca wszystko pójdzie zgodnie z tym, co zaplanowaliśmy, będziemy mieli wiele innych szans do wykorzystania.
 • Gra Bruno Cathali to niezwykle oryginalne spojrzenie na planszówki typu worker placement. Zamiast zajmować miejsca odpowiednimi pionkami, kluczowe jest zdejmowanie ich z planszy i przemieszczanie. Ta innowacyjna mechanika zmusza graczy do zmiany sposobu myślenia o budowaniu strategii!

Zawartość pudełka:

 • 30 płytek przedstawiających Sułtanat Naqali
 • 2 zestawy graczy (po 8 wielbłądów i po 1 znaczniku gracza w każdym)
 • 2 zestawy graczy (po 11 wielbłądów i po 2 znaczniki gracza w każdym)
 • 10 pałaców i 12 palm
 • 54 karty zasobów
 • woreczek z drewnianymi figurkami członków klanów
 • 22 karty dżinów
 • tor licytacji
 • tor kolejności
 • 5 arkuszy pomocy
 • notes z arkuszami punktacji
 • 96 złotych monet
 • instrukcja

Linki:

Instrukcja:Piec_Klanow_Instrukcja_2.0.pdf

Opis w BGG:BoardGameGeek.com

Opinie

Oceń

2016-11-07

Polecam

Rewelacja! Trochę z gry logicznej, ale z atmosferą arabskiej baśni, przygody i strategii. Moja recenzja na mlodygiercownik.blog.pl gdzie każdego dnia opisuję inną grę, klocki lub zabawkę kreatywną - zapraszam i polecam ten produkt!

Napisz opinię

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: