Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close
Promocja!
Jenga HASBRO

Jenga HASBRO

Producent:

Wieża jest również wspaniałą grą międzypokoleniową. Przysporzy mnóstwo frajdy zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Sprawi, że szybko runą bariery (nie tylko wiekowe!), zaś sama wieża… będzie się piąć do góry!?

Kupując ten produkt możesz zebrać do 5 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 5 punktów które można zamienić na kupon o wartości 1,00 zł.


59,99 zł

-6,00 zł

65,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: gra imprezowa
Wiek: od 5 lat
Główna cecha gry: zręcznościowa
Wydanie: polskie
Czas gry w min. od: 10
Czas gry w min. do: 20

Więcej informacji

 

Jenga ma już mnóstwo fanów. Mimo że tak prosta, okazuje się niezwykle ciekawą, wciągającą i zabawną grą! Gra składa się z drewnianych klocków ułożonych w wieżę (3 klocki na piętro). Gracze na przemian wyciągają jeden klocek z dowolnego piętra wieży i kładą go na szczycie, uważając, by wieża się nie zawaliła. Każdy kolejny gracz ma trudniejsze zadanie, a wieża potrafi zachować równowagę nawet gdy jest dwa razy wyższa niż na starcie!

 

Emocje rosną w trakcie gry niesamowicie szybko, co przyzna każdy kto choć raz spróbował zagrać w Jengę!

 

Instrukcja gry:

 

 1. Jeden z graczy buduje wieżę z klocków na twardej, równej powierzchni, używając kartonowej podstawki jako szablonu utrzymującego klocki w równym położeniu. Każdy poziom wieży składa się z 3 klocków ułożonych pod odpowiednim kątem na przemian w stosunku do niższego poziomu (tak, jakt o widać na zdjęciach oraz na pudełku gry). Po zakończeniu układania należy delikatnie wyjąć kartonową podstawkę.

 2. Grę rozpoczyna gracz, który budował wieżę. Następna jest osoba po jego lewej stronie.

 3. W czasie swojej kolejki każdy z graczy stara się wyjąć jeden bloczek z któregokolwiek miejsca PONIŻEJ najwyższego poziomu. Potem gracz ten umieszcza swój bloczek na szczycie wieży, w odpowiednim, naprzemiennym położeniu względem niższego poziomu. 

 4. Wyjmuje się i układa 1 bloczek w czasie swojej kolejki. Można używać tylko jednej ręki!

 5. Można dotykać i przesuwać inne bloczki zanim znajdzie się najbardziej odpowiedni do wyjęcia, ale przed wyjęciem tego właściwego lub sprawdzeniem następnego bloczka należy wsunąć na miejsce ten sprawdzany wcześniej (oczywiście tylko jedną ręką).

 6. Podczas układania nie można układać wyższych poziomów, jeśli najwyższy poziom nie został ukończony i nie składa się z 3 bloczków.

 7. Kolejka kończy się 10 sekund po ułożeniu bloczka lub zaraz po tym, gdy następny gracz dotknie wieżę.

 8. Wyjmowanie i układanie bloczków trwa do momentu zawalenia się wieży.

 

W grę mogą grać dzieci w wieku conajmniej 3 lat. jednak przeznaczona jest absolutnie dla wszystkich!

Zawartość pudełka:

 • 54 drewniane klocki Jenga,
 • Rękaw do układania wieży
 • Instrukcja 

Opinie

Napisz opinię

14 innych produktów w tej samej kategorii: