Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Zestaw Szachy Samotnik magnetyczne 25x23 cm

Producent:

Zestaw Szachy/Samotnik magn. 25x23 cm

Kupując ten produkt możesz zebrać do 6 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 6 punktów które można zamienić na kupon o wartości 1,20 zł.


69,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: logiczna
Wiek: od 7 lat
Mechanika: abstrakcyjna (np. szachy)
Wydanie: angielskie z polską instrukcją
Liczba graczy od: 2
Liczba graczy do: 2

Więcej informacji

SZACHY
Wymiar szachownicy: 230x230 mm.

Szachy to strategiczna gra umysłowa. Opracowanie pierwszych zasad gry datuje się na V wiek n.e. w Indiach, czyli ponad 1500 lat temu. Zebrano liczne dowody na potwierdzenie tego, że tak było - świadczą o tym liczne wykopaliska i zapisy w starych księgach. Do Europy gra trafiła około 
1000 lat temu, do Polski, około 800 lat temu. Obecnie szachy są grą znaną na całym świecie.

Klasyczna partia szachów toczy się pomiędzy dwiema osobami. Szachownica, na której rozgrywana jest partia podzielona jest na 64 pola: jasne 
i ciemne (na przemian), nazywane umownie – białymi i czarnymi. 

Najważniejszą figurą w szachach jest król. Celem gry jest zamatowanie króla przeciwnika. Wygrywa ten gracz, który dokona tego pierwszy. 

SAMOTNIK
Ułóż pionki na planszy. Tylko środkowa część pozostaje pusta. Jeżeli tuż za pionkiem jest wolne miejsce, wtedy inny pionek może go przeskoczyć. Po takim ruchu oba pionki mogą zostać usunięte z planszy. Nie wolno przeskakiwać pionkami po przekątnej. Celem gry jest usunięcie z planszy wszystkich pionków (może pozostać tylko jeden). 

Można wykonać tylko ruch jednego rodzaju. Pionek może przeskoczyć inny pionek w poziomie lub pionie i zająć puste miejsce za nim. Pionek przeskakiwany zostaje usunięty z planszy. Żaden inny ruch nie jest możliwy – ani przesuwanie na sąsiednie pola, ani bicie pionów po skosie, ani przeskakiwanie więcej niż jednego pionka w jednym skoku. 

Świetne wykonanie, nowoczesne kolory, magnetyczna plansza.ZAWARTOŚĆ:

  • dwustronna plansza do gry
  • 32 figury szachowe
  • 32 pionki do samotnika
  • instrukcja

  

       

Reviews

Write a review

30 innych produktów w tej samej kategorii: