Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Zabawy Twórcze

Nowe produkty

Producenci

Ostatnio przeglądane

Sklep poleca gry

MOZAIKA w drewnianym pudełku

Nowy produkt

MOZAIKA w drewnianym pudełku Zabawy Twórcze NIKI - 40 różnokształtnych drewnianych klocków w 5 kolorach, zabawka edukacyjna dla dzieci i dorosłych od 3 do 100 lat. .

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 4 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 4 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,80 zł.


45,99 zł

Opis

Rodzaj:gra edukacyjna
Wiek:od 3 lat
Liczba graczy :1
Główna cecha gry:dla dzieci
Wydanie:polskie

Więcej informacji

MOZAIKA to zabawa edukacyjna przeznaczona dla dzieci i dorosłych od 3 do 100 lat. Rozwija twórcze umiejętności dziecka, ponieważ z klocków Mozaiki można komponować wiele wzorów, zróżnicowanych pod względem ilości, kształtu, koloru klocków i rodzaju figur geometrycznych. Służy doskonaleniu takich cech, jak: koncentracja, umiejętność analizowania, tworzenie logicznych struktur i kombinacji. W zabawie z Mozaiką podstawową wartość stanowi obserwowanie w połączeniu z manipulowaniem, możliwość obrysowywania i odwzorowywania.


MOZAIKA to 40 drewnianych klocków, trójkątów i rombów: czerwonych, zielonych, niebieskich, żółtych i pomarańczowych. Do kompletu klocków opracowana została książeczka z serią czterdziestu ośmiu wzorów o wzrastającym stopniu trudności w połączeniu z przemyślaną kombinacją kolorów.

Przykładowe formy zabaw z mozaiką:


Przykład 1. Wyszukiwanie figur i form - gra.

Każde dziecko otrzymuje komplet klocków i kartkę z wzorem do ułożenia. Po ułożeniu wzorów dzieci odnajdują w nich jak najwięcej figur geometrycznych lub innych form, które następnie nazywają. Zwycięża dziecko, które odszukało i opisało najwięcej figur.  (galeria nr 1) .

Przykład 2. Poprawianie wzorów.

Dziecko otrzymuje kartkę z błędnie narysowanym wzorem. Zadanie polega na odtworzeniu poprawnego wzoru, eliminując występujące w nim błędy. ( galeria nr 2 ).

Przykład 3. Rozbudowywanie wzorów.

Dziecko otrzymuje kartkę z wzorem, musi rozbudować wzór i opowiedzieć o nim. ( galeria nr 3 ).

 Przykład 4. Dokańczanie wzorów.

Dziecko otrzymuje kartkę z fragmentem wzoru. Zadanie polega na dokończeniu wzoru i uzasadnieniu swojego wyboru. ( galeria nr 4 ).

                      

Dlaczego właśnie Zabawy Twórcze?

W dzieciństwie występują tzw. fazy wrażliwości, w których dzieci są szczególnie podatne na określone czynniki charakterystyczne dla rozwoju ogólnego i psychicznego.
Lecz ta szczególna wrażliwość dzieci na optymalny rozwój jakiejś bardzo prostej zdolności lub jakiegoś aspektu ich osobowości wygasa bezpowrotnie.
Lena i Borys Nikitinowie poddali badaniom ponad 5 000 dzieci i udowodnili naukowo tezę Marii Montessori o bezpowrotnym wygaśnięciu możliwości wykorzystania efektywnego rozwoju zdolności dziecka.
Tym samym potwierdzili oni prawdziwość starego przysłowia, „Czego się Jaś nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał".
Ogromna szkoda, jeżeli rodzice, nauczyciele i wychowawcy nie dopilnują właściwego czasu, przekreślając bezpowrotnie tę niepowtarzalną szansę efektywnego rozwoju zdolności dziecka.

Opinie

Napisz opinię

MOZAIKA w drewnianym pudełku

MOZAIKA w drewnianym pudełku

MOZAIKA w drewnianym pudełku Zabawy Twórcze NIKI - 40 różnokształtnych drewnianych klocków w 5 kolorach, zabawka edukacyjna dla dzieci i dorosłych od 3 do 100 lat. .

30 innych produktów w tej samej kategorii: