Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

MOZAIKA w kartonowym pudełku

Producent:

MOZAIKA w kaonowym pudełku Zabawy Twórcze NIKI - 40 różnokształtnych drewnianych klocków w 5 kolorach, zabawka edukacyjna dla dzieci od 3 do .

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Kupując ten produkt możesz zebrać do 4 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 4 punktów które można zamienić na kupon o wartości 0,80 zł.


41,99 zł

Opis

Rodzaj: gra edukacyjna
Wiek: od 3 lat
Główna cecha gry: dla dzieci
Wydanie: polskie
Liczba graczy od: 1
Liczba graczy do: 1

Więcej informacji

MOZAIKA to zabawa edukacyjna przeznaczona dla dzieci i dorosłych od 3 do 100 lat. Rozwija twórcze umiejętności dziecka, ponieważ z klocków Mozaiki można komponować wiele wzorów, zróżnicowanych pod względem ilości, kształtu, koloru klocków i rodzaju figur geometrycznych. Służy doskonaleniu takich cech, jak: koncentracja, umiejętność analizowania, tworzenie logicznych struktur i kombinacji. W zabawie z Mozaiką podstawową wartość stanowi obserwowanie w połączeniu z manipulowaniem, możliwość obrysowywania i odwzorowywania.


MOZAIKA to 40 drewnianych klocków, trójkątów i rombów: czerwonych, zielonych, niebieskich, żółtych i pomarańczowych. Do kompletu klocków opracowana została książeczka z serią czterdziestu ośmiu wzorów o wzrastającym stopniu trudności w połączeniu z przemyślaną kombinacją kolorów.

Przykładowe formy zabaw z mozaiką:


Przykład 1. Wyszukiwanie figur i form - gra.

Każde dziecko otrzymuje komplet klocków i kartkę z wzorem do ułożenia. Po ułożeniu wzorów dzieci odnajdują w nich jak najwięcej figur geometrycznych lub innych form, które następnie nazywają. Zwycięża dziecko, które odszukało i opisało najwięcej figur.  (galeria nr 1) .

Przykład 2. Poprawianie wzorów.

Dziecko otrzymuje kartkę z błędnie narysowanym wzorem. Zadanie polega na odtworzeniu poprawnego wzoru, eliminując występujące w nim błędy. ( galeria nr 2 ).

Przykład 3. Rozbudowywanie wzorów.

Dziecko otrzymuje kartkę z wzorem, musi rozbudować wzór i opowiedzieć o nim. ( galeria nr 3 ).

 Przykład 4. Dokańczanie wzorów.

Dziecko otrzymuje kartkę z fragmentem wzoru. Zadanie polega na dokończeniu wzoru i uzasadnieniu swojego wyboru. ( galeria nr 4 ).

                      

Dlaczego właśnie Zabawy Twórcze?

W dzieciństwie występują tzw. fazy wrażliwości, w których dzieci są szczególnie podatne na określone czynniki charakterystyczne dla rozwoju ogólnego i psychicznego.
Lecz ta szczególna wrażliwość dzieci na optymalny rozwój jakiejś bardzo prostej zdolności lub jakiegoś aspektu ich osobowości wygasa bezpowrotnie.
Lena i Borys Nikitinowie poddali badaniom ponad 5 000 dzieci i udowodnili naukowo tezę Marii Montessori o bezpowrotnym wygaśnięciu możliwości wykorzystania efektywnego rozwoju zdolności dziecka.
Tym samym potwierdzili oni prawdziwość starego przysłowia, „Czego się Jaś nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał".
Ogromna szkoda, jeżeli rodzice, nauczyciele i wychowawcy nie dopilnują właściwego czasu, przekreślając bezpowrotnie tę niepowtarzalną szansę efektywnego rozwoju zdolności dziecka.

Opinie

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: