Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Spotkanie przy Amon Din - Władca Pierścieni LCG

Producent:

Spotkanie przy Amon Din to trzeci Zestaw Przygodowy, składający się 60 kart z cyklu dodatków Przeciwko Cieniowi do Gry karcianej Władca Pierścieni.

 

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Kupując ten produkt możesz zebrać do 4 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 4 punktów które można zamienić na kupon o wartości 0,80 zł.


40,99 zł

Opis

Typ wydania: dodatek do gry
Rodzaj: gra kooperacyjna
Wiek: od 12 lat
Autor: Nate French
Główna cecha gry: konfigurowalna (LCG, CCG)
Wydanie: polskie
Koszulki na karty: standard card
Rok wydania: 2013
Liczba graczy od: 1
Liczba graczy do: 4
Czas gry w min. od: 60
Czas gry w min. do: 60

Więcej informacji

Zastępy orków przekroczyły Anduinę i poczęły siać śmierć i zniszczenie w pozbawionych obrony wioskach południowych prowincji Gondoru. Tylko bohaterowie stoją pomiędzy niewinnymi mieszkańcami a dzikością Mordoru…

Spotkanie przy Amon Dîn to zestaw przygodowy składający się z 60 kart z cyklu dodatków Przeciwko Cieniowi do Gry karcianej Władca Pierścieni. W tym zestawie znajdują się karty, które mogą posłużyć do wzmacniania istniejących lub składania zupełnie nowych talii, a także całkiem nowy scenariusz.

Zawiera karty 56-80 cyklu Przeciwko Cieniowi.

Uwaga! To nie jest samodzielna talia. Do rozgrywki wymagana jest gra Władca Pierścieni LCG oraz rozszerzenie Spadkobiercy Numenoru.


 

 • Karty Gracza  ♦♦◊◊◊
 • Niezależność  ♦♦◊◊◊
 • Wyzwanie  ♦♦◊◊◊
 • Temat  ♦♦♦♦♦
 • Długość  ♦♦◊◊◊
 • Rozrywka  ♦♦♦♦◊
 • Bohater:  Pippin (Duch)
 • Istotne karty:  Księga Eldacara, Morthondy, Denethor, Ithilieński Wilczy Dół
 • Wsparcie talii:  Hobbit, Gondor, Strażnik, Prowincje, i Mono-sferowe
 • Kup jako pierwszy jeśli…  Podoba ci się pomysł talii Strażników i / lub pułapek. Chcesz zbudować talię Hobbitów. Szukasz łatwiejszego zadania z silnym, tematycznym akcentem.
 • Ogólne przemyślenia: Ten pakiet zawiera zestaw kart gracza, które dają zabawę, są tematyczne i intrygujące, ale niekoniecznie najpotężniejsze. Najsilniejszy nacisk kładziony jest na hobbitów, z zupełnie nowym bohaterem w postaci Pippina, jak również kilku kart, które obsługują cechą Hobbit. Jedną z nich jest bardzo zabawny Mały Cel, który potencjalnie pozwala na przekierowanie ataku wroga na innego przeciwnika. Należy jednak stwierdzić, że karty Hobbitów w rozszerzeniu Czarni Jeźdźcy są znacznie silniejsze i nieodzowne przy budowaniu prawdziwej talii tego typu. Poza hobbitami, najbardziej wartościową kartą jest chyba Lord Morthondy, które jest niezbędnym dodatkiem do talii Prowincje, gdyż zapewnia cenny dobór kart. Denethor występuje wreszcie w postaci sojusznika, ale jest nieco rozczarowujący. Wreszcie talia Strażników uzyskała wsparcie w postaci nowego sojusznika i pułapek. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli masz ograniczony budżet, dodatek Spotkanie przy Amon Din nie jest chyba jednym z pierwszych, które warto kupić jeśli jesteś zainteresowany szybkim pozyskaniem potężnych karty gracza. Można go wziąć później aby dopełnić swoją kolekcję, lub być może wcześniej, jeśli jesteś wielkim fanem hobbitów. Z drugiej strony, zadania samo w sobie jest absolutnie idealny dla nowych graczy. Jest to jedno z łatwiejszych zadań (chyba, że grasz w 3 lub 4 graczy co trochę podnosi poziom trudności), a jednocześnie może być nieco rozczarowujące dla tych, którzy szukają trudniejszych wyzwań, ale może stanowić miłą zmianę tempa i możliwość wypróbowywania różnych rodzajów talii. Klimat jest dość silny, a główna mechanika obraca się wokół ratowania wieśniaków z płonących zabudowań gospodarczych i przed szalejącymi orkami, co odróżnia zabawę od normalnej gry. Chciałbym zobaczyć odrobinę więcej interakcji z wieśniaków z talią spotkań, ale to już kwestia moich osobistych upodobań.


Opinie

Oceń

2013-09-11

Dość prosta przygoda i karty dla drużyny hobbitów

Nowy bohater Pipin, jak i sporo innych kart, jest przeznaczony do hobbickich talii. Problem w tym, że na razie dość ciężko się pokusić o złożenie działającej talii w oparciu o drużynę hobbitów, choć gra taką talia jest nie lada wyzwaniem i może dać sporo satysfakcji.
Bardzo dobra jest karta dla talii na prowincjach: daje kartę za zagranych sprzymierzeńców z innych sfer niż władza, gdy wszyscy bohaterowie są z władzy.
Grywalne karty dostała też sfera taktyki dla monotalii i tali na Gondorze.
Niestety wersja Denethora jako sprzymierzeńca jest wg mnie słaba i raczej nie zagości w wielu taliach.
Sama przygoda jest ciekawa, ale łatwa i nie nastręcza zbyt wielu problemów nawet średniej talii. Ja przegrałem tą przygodę tylko raz, gdy miałem 2 karty na ręce i wyciągnąłem orła, który zjadł (porwał?) lorda Alcarona.

Napisz opinię

29 innych produktów w tej samej kategorii: