Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Las Druadan - Władca Pierścieni LCG

Producent:

Las Druadan to drugi Zestaw Przygodowy, składający się 60 kart z cyklu dodatków Przeciwko Cieniowi do Gry karcianej Władca Pierścieni.

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Kupując ten produkt możesz zebrać do 4 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 4 punktów które można zamienić na kupon o wartości 0,80 zł.


40,99 zł

Opis

Typ wydania: dodatek do gry
Rodzaj: gra kooperacyjna
Wiek: od 12 lat
Autor: Nate French
Główna cecha gry: konfigurowalna (LCG, CCG)
Wydanie: polskie
Koszulki na karty: standard card
Rok wydania: 2013
Liczba graczy od: 1
Liczba graczy do: 4
Czas gry w min. od: 60
Czas gry w min. do: 60

Więcej informacji

„Słyszysz bębny Wosów. Dzikich Leśnych Ludzi, oni w ten sposób porozumiewają się między sobą na odległość. Podobno zamieszkują jeszcze lasy Druadan. To już tylko szczątek prastarego plemienia, niewielu ich jest i żyją w ukryciu, dzicy i czujni – jak leśne zwierzęta.” – Elfhelm, Powrót Króla.

Las Drúadan to zestaw przygodowy składający się z 60 kart z cyklu dodatków Przeciwko Cieniowi do Gry karcianej Władca Pierścieni. W tym zestawie znajdują się karty, które mogą posłużyć do wzmacniania istniejących lub składania zupełnie nowych talii, a także całkiem nowy scenariusz.

Zawiera karty 32-55 cyklu Przeciwko Cieniowi.

Uwaga! To nie jest samodzielna talia. Do rozgrywki wymagana jest gra Władca Pierścieni LCG oraz rozszerzenie Spadkobiercy Numenoru.


 

 • Karty Gracza  ♦♦♦◊◊
 • Niezależność  ♦♦♦◊◊
 • Wyzwanie  ♦♦♦♦◊
 • Temat  ♦♦♦♦♦
 • Długość  ♦♦♦◊◊
 • Rozrywka  ♦♦♦◊◊
 • Bohater:  Mirlonde
 • Istotne karty:  Forlong, Szkolony na Wojnę, Przeciwko Cieniowi, Strażnik Białej Wieży
 • Wsparcie talii:  Mono-sferowe (znacznie), Prowincje, Gondor, Leśne Elfy, Noldor
 • Kup jako pierwszy jeśli…  Naprawdę lubisz mono-sferowe talie. Szukasz innego rodzaju wroga do walki. Lubisz stanąć w obliczu trudnych decyzji, kiedy wydać zasoby.
 • Ogólne przemyślenia:  Pakiet ten ma solidny zestaw kart gracza, które na początku nie przyciągają bezpośrednio uwagi, ale posiadają przydatne zdolności, które zapewniają solidną wartość nie tylko teraz, ale prawdopodobnie będą wzrastać w siłę, im więcej kart będzie wydawanych. Jednakże, jeśli jesteś w początkowej fazie budowania swojej puli kart, to inne opakowania i rozszerzenia prawdopodobnie zapewnią większą wartość. Szczególny nacisk położony jest na wspieranie talii mono-sferowych, z czterema wydarzeniami, które działają tylko w takich sytuacjach (tak jak bohater, który może być używany poza talią mono-sferową, ale straci jednak swoje właściwości, jeśli zdecydujesz się go tak użyć). Haczyk jest taki, że prawdopodobnie będziesz musiał mieć przyzwoitej wielkości pulę dodatków poza tym pakietem, aby mono-sferowa talia funkcjonowała. Samo zadanie ma wspaniałe grafiki i jest całkowicie wyjątkowe, twoimi wrogami nie są orki lub trolle lub Harad ale Wosowie. Z punktu widzenia strategii, Las Druadan uważam za bardzo satysfakcjonujący z uwagi na mechanikę łowów, który zmusza do odrzucenia zasobów, co całkowicie zmienia dotychczasowy sposób podejmowania decyzji na temat zagrywania kart, podczas gdy mnóstwo obrażeń od łucznictwa z jakimi się trzeba zmierzyć wymaga szczególnej uwagi. Na wiele sposobów Obawy Namiestnika, pierwszy dodatek z cyklu, jest skrajnym przeciwieństwem tego zadania. Kiedy tamten zestaw koncentruje się na badaniu i odmierzaniu postępu, Las Druadan jest stosunkowo pełnym akcji wyścigiem bez wytchnienia poprzez etapy zadań. Jest też ciekawa i tematycznie satysfakcjonująca zmiana w jaki sposób walczyć z wrogami na końcu scenariusza. Głównym powodem, dlaczego scenariusz nie otrzymuje pełnej noty za rozrywkę jest to, że jest być może w pewien sposób zbyt oczywisty i w miarę postępów gry, staje się coraz bardziej istotne, aby każdy scenariusz wyraźnie się odróżniał. Trzeba dodać, że zadanie jest nieco podatne na kaprysy fortuny talii spotkań, jako można wyciągnąć karty, które nie dają żadnych szans na wygraną, lub ewentualnie mieć miły spacerek dzięki szczęśliwemu ułożeniu. Mimo to, bardzo solidny zakup dla tych, którzy szukają trudnych zadań z wyjątkowymi wrogami.


Opinie

Oceń

2013-09-11

Trudna przygoda i dobre karty dla mono talii

Dodatek dodaje bardzo dobre kart do mono talii dla każdej ze sfer, np.: nowy bohater: Mirlonde - zmniejsza koszt innych bohaterów wiedzy, lub Strażnik Białej Wieży - który w monotaliach może otrzymywać niebronione obrażenia zamiast bohaterów.
Dla prowincji doszła właściwie tylko jedna nowa karta: Forlond, który przygotowuje się co fazę gdy mamy sprzymierzeńców prowincji z 4 różnych stref.
Sama przygoda jest dość wredna i nie wiadomo czego można się spodziewać: ograbią nas ze surowców, czy też rozstrzelają. Utrata surowców znacznie spowalnia grę, co może doprowadzić do tego, że znacznie wzrasta zagrożenia.

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz opinię

29 innych produktów w tej samej kategorii: