Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Obawy Namiestnika - Władca Pierścieni LCG

Producent:

Obawy Namiestnika to pierwszy Zestaw Przygodowy, składający się 60 kart z cyklu dodatków Przeciwko Cieniowi do Gry karcianej Władca Pierścieni.

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Kupując ten produkt możesz zebrać do 4 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 4 punktów które można zamienić na kupon o wartości 0,80 zł.


40,99 zł

Opis

Typ wydania: dodatek do gry
Rodzaj: gra kooperacyjna
Wiek: od 12 lat
Autor: Nate French
Główna cecha gry: konfigurowalna (LCG, CCG)
Wydanie: polskie
Koszulki na karty: standard card
Rok wydania: 2013
Liczba graczy od: 1
Liczba graczy do: 4
Czas gry w min. od: 60
Czas gry w min. do: 60

Więcej informacji

Ród namiestników od wieków włada Gondorem, strzegac go przed zakusami Mordoru. Gdy jednak Wróg zaczyna mobilizować swe siły i szykować się do wojny, Denethora ogarnia straszliwa obawa: być może spisek oplótł już swą siecią Białe Miasto…

Obawy namiestnika to zestaw przygodowy składający się z 60 kart z cyklu dodatków Przeciwko Cieniowi do Gry karcianej Władca Pierścieni. W tym zestawie znajdują się karty, które mogą posłużyć do wzmacniania istniejących lub składania zupełnie nowych talii, a także całkiem nowy scenariusz.

Zawiera karty 1-31 cyklu Przeciwko Cieniowi.

 

Uwaga! To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagana jest gra Władca Pierścieni LCG oraz rozszerzenie Spadkobiercy Numenoru.


 

 • Karty Gracza  ♦♦♦♦♦
 • Niezależność  ♦♦♦♦♦
 • Wyzwanie  ♦♦♦◊◊
 • Temat  ♦♦♦♦◊
 • Długość  ♦♦♦♦◊
 • Rozrywka  ♦♦♦♦◊
 • Bohater:  Hirluin Piękny
 • Istotne karty:  Tarcza Gondoru, Rada Mithrandira, Sprzymierzeńcy Prowincji, Pierścień Barahira
 • Wsparcie talii:  Prowincje (znacznie), Gondor, Mono-Wiedza
 • Kup jako pierwszy jeśli…  Chcesz potężny typ talii dostępny w jednym pudełku (Prowincje). Lubisz mechanikę, która zmienia normalny tok gry. Lubisz zadania z alternatywnymi warunkami zwycięstwa i możliwość ponownych gier.
 • Ogólne przemyślenia:  Pierwszy zestaw z Cyklu Przeciwko Cieniowi wyszedł śpiewająco. Najbardziej wyróżniające jest to, że dostarcza podstawowych elementów całej synergii/ typu talii (Prowincje) w jednym miejscu. Z kart z tego pakietu, wraz ze Spadkobiercami Numenoru i zestawem podstawowym, można zbudować talię, która ma szansę walki przeciwko większości scenariuszy, gdyż synergia Prowincji jest całkiem silna. Trzeba przyznać, że jeśli nie jesteś zainteresowany cechą Prowincje, to nie ma tu zbyt wiele dla Ciebie, choć nawet karty nie-Prowincji, takie jak Tarcza Gondoru i Rada Mithrandir są grywalne. Co do samego scenariusza, Denethor prosi bohaterów o zbadanie możliwego spisku w Gondorze. Istnieją trzy różne spiski i trzej złoczyńcy, z których trzeba losowo wybrać po jednej karcie w każdej grze, więc istnieje duża ilość kombinacji i możliwych powtórek tej misji, a każdą kombinacją spisek / łotr gra się nieco inaczej. Istnieje również mechanika podziemia, która daje wrogów lub ewentualnie wskazówki po tym, gdy pewne obszary zostają zbadane. Scenariusz ogólnie jest bardzo tematyczny i zmusza do zmiany swoich zwyczajowych strategii na temat wypraw i podróży w sposób, gdzie czuć świeżość. Powinieneś wiedzieć jednak, że jest to z pewnością jeden z dłuższych scenariuszy pod względem zaangażowania czasu i jest prawdopodobnie najbardziej skomplikowanym pod względem przygotowania do gry.


Opinie

Oceń

2013-05-24

Najlepsza przygoda

Najlepsza ze wszystkich przygód jakie grałem do tej pory!
Bardzo fajnie poprowadzona narracja i ciekawe pomysły: czeka nas rozwiązanie jednego z 3 spisków i walka z jednym z 3 łotrów. Dodatkowo bardzo ciekawa mechanika półświatka.
Spadkobiercy Numenoru jest dla mnie najlepszym dużym dodatkiem, a Obawy Namiestnika zdecydowanie podbijają poziom.
Dodatkowo można złożyć talię na prowincjach i wydaje mi się, że można zrobić całkiem grywalny dek z podstawki, Spadkobierców i tego dodatku.

 • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz opinię

29 innych produktów w tej samej kategorii: