Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Cień i Płomień - Władca Pierścieni LCG

Producent:

Cień i Płomień to szósty Zestaw Przygodowy, składający się 60 kart z cyklu dodatków Dwarrowdelf do Gry karcianej Władca Pierścieni.

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Kupując ten produkt możesz zebrać do 4 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 4 punktów które można zamienić na kupon o wartości 0,80 zł.


40,99 zł

Opis

Typ wydania: dodatek do gry
Rodzaj: gra kooperacyjna
Wiek: od 12 lat
Autor: Nate French
Główna cecha gry: konfigurowalna (LCG, CCG)
Wydanie: polskie
Koszulki na karty: standard card
Liczba graczy od: 1
Liczba graczy do: 4
Czas gry w min. od: 60
Czas gry w min. do: 60

Więcej informacji

Bohaterowie kończą już swój zwiad Morii, ale kiedy zbliżają się do Wschodniej Bramy, powstaje przed nimi  starożytny koszmar, w płaszczu z cieni i płomiennym wieńcu. Zguba Durina musi zostać zgładzona, zanim  wszyscy padną od jej ognistego miecza i bicza o wielu ogonach…

Cień i Płomień to Zestaw Przygodowy, składający się 60 kart z cyklu dodatków Dwarrowdelf do Gry karcianej Władca Pierścieni. W każdym zestawie znajdują się karty, które mogą posłużyć do wzmacniania istniejących lub składania zupełnie nowych talii Graczy, a także całkiem nowy scenariusz.

Do gry wymagany jest zestaw podstawowy Władcy Pierścieni LCG oraz rozszerzenie Khazad-dûm.

Zawiera karty 128-153 cyklu Dwarrowdelf.


 

 • Karty Gracza  ♦♦♦♦♦
 • Niezależność  ♦♦♦◊◊
 • Wyzwanie  ♦♦♦♦◊
 • Temat  ♦♦♦♦◊
 • Długość  ♦♦♦◊◊
 • Rozrywka  ♦♦♦♦◊
 • Bohater:  Elrond
 • Istotne karty:  Vilya, Nie Próżnujemy, Dłonie na Łuku, Zahartowany Przywódca
 • Wsparcie talii:  Noldor, Krasnoludy, Tajność
 • Kup jako pierwszy jeśli…  Zawsze marzyłeś aby walczyć ze Zgubą Durina. Chcesz mocną alternatywę dla talii krasnoludów. Chcesz możliwości ataku na wrogów w strefie przeciwności (Dłonie na Łuku).
 • Ogólne przemyślenia:  Otrzymasz Elronda, jego pierścień i walkę z Balrogiem. Czegoż chcieć więcej? Elrond i Vilya są prawdopodobnie najpotężniejszą parą kart w całej grze. Podobnie jak Kamienne Podstawy Ziemi było „zestawem Glorfindela”, to ten jest „zestawem Elronda”, gdyż dostajesz jego pierścień, a Mistrz Kuźni pomagać Ci go dobrać. Karty te mogą pomóc szybko w zbudować silnej talii, bez uciekania się do krasnoludów. Jednakże ten ZP ma również kilka ciekawych kart wsparcia, jeśli jesteś fanem krasnoludów. Walka ze Zgubą Durina jest bardzo tematyczna, a bohaterowie czują gniew potężnej istoty uzbrojonej w ognistą broń i kontr-zaklęcia. Jest to jedna z ostatecznych walk z bossem obecnie w grze, a nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż układanie żetony obrażeń na Balrogu. Za te pieniądze, dodatek może nie całkiem osiąga poziom Kamiennych Podstaw Ziemi i Czatownika, ale nadal będzie się liczyć jako jeden z kilku pakietów, które trzeba kupić jako pierwszy.
  UPDATE: Najnowszy FAQ wydana przez FFG (1.4) zmienił działanie Finty i Gąszczu Włóczni, tak aby można było uchronić tylko jednego gracza od ataku wroga. Wcześniej te wydarzenia mogły być wykorzystane, aby całkowicie powstrzymać wroga od ataku na wszystkich i używając zdolności Hamy można było poddać je recyklingowi, całkowicie kastrując Zgubę Durina. Jednak nie jest to teraz możliwe z najnowszą erratą, więc ja podwyższyłem wartość rozrywki scenariusza aby to odzwierciedlić. Jak myślę, będzie to teraz większe wyzwanie i zarazem przyjemniejsze zadanie.


Opinie

Napisz opinię

Produkty powiązane

 • 139,99 zł W magazynie

  1 Recenzje

  Władca Pierścieni LCG: Gra karciana posiada unikatowy sposób rozgrywki, w którym gracze łączą siły w walce przeciw wspólnemu zagrożeniu prowadząc drużynę śmiałków, odbywających niebezpieczną wyprawę po świecie Śródziemia.

  W magazynie

29 innych produktów w tej samej kategorii: