Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Martwe Bagna DnŻ - Władca Pierścieni LCG

Producent:

Martwe Bagna to piąty z comiesięcznych Zestawów Przygodowych do Gry karcianej Władca Pierścieni. W każdym zestawie znajdują się karty, które mogą posłużyć do wzmacniania istniejących lub składania zupełnie nowych talii Graczy, a także całkiem nowy scenariusz. Druk na Życzenie

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Kupując ten produkt możesz zebrać do 6 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 6 punktów które można zamienić na kupon o wartości 1,20 zł.


64,99 zł

Opis

Typ wydania: dodatek do gry
Rodzaj: gra kooperacyjna
Wiek: od 12 lat
Autor: Nate French
Główna cecha gry: konfigurowalna (LCG, CCG)
Wydanie: polskie
Koszulki na karty: standard card
Liczba graczy od: 1
Liczba graczy do: 4
Czas gry w min. od: 60
Czas gry w min. do: 60

Więcej informacji

- Tak, tak – rzekł Gollum. – Wszyscy martwi, wszyscy zgnili. Elfy, ludzie, orkowie. Martwe Bagna. Dawno, dawno temu odbyła się tutaj wielka bitwa, opowiadano o niej Smeagolowi, kiedy był mały, kiedy byłem mały, zanim skarb się znalazł. Wielka bitwa. Duzi ludzie, miecze, straszliwe elfy, wrzask orków. Bili się na równinie pod Czarną Bramą przez długie dni, przez całe miesiące. Ale od tamtych czasów moczary rozlały się szerzej i pochłonęły groby; wciąż dalej się rozlewają, wciąż dalej – Dwie Wieże

Martwe Bagna to piąty z comiesięcznych Zestawów Przygodowych do Gry karcianej Władca Pierścieni. W każdym zestawie znajdują się karty, które mogą posłużyć do wzmacniania istniejących lub składania zupełnie nowych talii Graczy, a także całkiem nowy scenariusz.

Zawiera karty 95-115 cyklu Cienie Mrocznej Puszczy.

To nie jest samodzielna talia. Do gry wymagany jest zestaw podstawowy Władcy Pierścieni LCG.

 

 • Karty Gracza   ♦♦♦◊◊
 • Niezależność   ♦♦♦♦◊
 • Wyzwanie   ♦◊◊◊◊
 • Temat   ♦♦♦◊◊
 • Długość   ♦♦◊◊◊
 • Rozrywka   ♦♦◊◊◊
 • Bohater:   Boromir
 • Istotne karty:   Wasal Pana Wiatrów, Elfhelm, Szybki Węzeł, Dunedain-Obserwator
 • Wsparcie talii:   Gondor, Dunedain, Orły, Rohan, Leśne Elfy
 • Kup jako pierwszy jeśli…  Uwielbiasz postać Boromira. Chcesz taniego, mocnego atakującego (Wasal Pana Wiatrów). Kochasz Golluma jako postać.
 • Ogólne przemyślenia:  Jeśli na nic innego, ten pakiet jest wart zakupu dla niesamowitego bohatera, Boromira i kilku innych kart, które są bardzo przydatne (na przykład Wasal Pana Wiatrów jest bardzo silną kartą w zadaniach ze Spadkobierców Numenoru, jak również przygodach z cyklu Przeciwko Cieniowi). Zadanie samo w sobie jest niezapomniany głównie dlatego, że w końcu dojdzie do interakcji bezpośrednio z Gollumem, ale z dwóch zadań z Gollumem Powrót do Mrocznej Puszczy jest lepszy. Mówię to głównie dlatego, że jest możliwe, aby „dmuchnąć” to zadania w kilku rundach i czuć się nieco rozczarowanym. Alternatywnie, Gollum może uciec do talii spotkań i jesteś wtedy zmuszony czekać w nieskończoność aż pojawi się ponownie. Mając na uwadze mechanikę ucieczki, gdzie trzeba zachować kilku bohaterów aby móc korzystać z ich siły woli (lub ataku), aby zapobiec ucieczce Golluma, dodaje to miłej strategicznej zmarszczki do normalnego przepływu gry. Unikalna oprawa Martwych Bagien jest przenoszona również przez karty spotkań.

Opinie

Oceń

2012-11-29

dość łatwa

To chyba najprostsza przygoda z pierwszego cyklu. Złapanie Golluma nie jest wcale takie trudne, a grając nie zdarzyło mi się aby Gollum uciekł i co najwyżej zebrał 4 żetony. Duże robaki można zignorować, a kłopotliwe mogą być chyba tylko trolle.
W zestawie jest sporo ciekawych kart dla talii gracza i to nie tylko tych dla Orłów i Rohanu.

Napisz opinię

29 innych produktów w tej samej kategorii: