Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Talisman: Magia i Miecz - Zwiastun

Producent:

Żniwiarz to jedenasty dodatek do przygodowej gry planszowej Talisman: Magia i Miecz.

Kupując ten produkt możesz zebrać do 7 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 7 punktów które można zamienić na kupon o wartości 1,40 zł.


75,99 zł

Opis

Typ wydania: dodatek do gry
Rodzaj: gra przygodowa
Wiek: od 12 lat
Autor: John Goodenough
Główna cecha gry: klimatyczna
Wydanie: polskie
Koszulki na karty: mini american
Liczba graczy od: 2
Liczba graczy do: 6
Czas gry w min. od: 90
Czas gry w min. do: 90

Więcej informacji

Powoli zapadał zmrok. Wojownik widział majaczące w oddali światła miasta, widoczne ponad łanami zbóż. Powoli podążał w ich stronę, nie mogąc wyrzucić z pamięci spotkanego wcześniej ślepego starca, bez przerwy przepowiadającego nadchodzący koniec świata. Wojownik roześmiał się na wspomnienie tego spotkania, kiedy nagle ziemia gwałtownie zadrżała. Mężczyzna upadł na kolana i czekał. Kiedy wstrząsy ustały, ostrożnie się podniósł i rozejrzał wokół. Jeszcze chwilę temu wojownik stał pośród morza dojrzewających zbóż. Teraz wokół niego znajdowała się tylko wypalona, martwa pustynia.

Zagłada nadciąga w Zwiastunie – nowym rozszerzeniu do gry Talisman: Magia i Miecz. Kiedy na niebie pojawiają się niepokojące znaki, demony przemierzają krainy a plagi niszczą całe cywilizacje, Prorok zagłady wędruje przez krainy Magii i Miecza przepowiadając nadchodzący koniec świata. Śmiałkowie, którzy spotkają go na swej drodze będą mieli szansę odsunąć widmo nadchodzącej zagłady i spojrzeć w przyszłość, lub zostaną zaatakowani przez demonicznych jeźdźców albo staną się obiektem prześladowań przeklętych sprzymierzeńców.

Zły omen

Czas ucieka. Prorok wkroczył w granice krainy, przynosząc przepowiednię nieuchronnej zagłady poprzedzonych przez siedem omenów – kiedy wystąpi siódmy z nich, nadejdzie koniec. W rozszerzeniu Zwiastun gracze znajdą cztery unikatowe talie kart Omenu, każdą prowadzącą do innego upadku. W jednej z nich koniunkcja gwiazd doprowadzi do wyginięcia całej magii, w innej umarli wstaną z grobów, rzucając wyzwanie wszystkiemu co żywe. Jedna z talii rozpocznie dzień sądu, sprowadzając jeźdźców apokalipsy – wojnę, głód, śmierć, plagi i inne formy zniszczenia.

W ostatniej talii świat rozpada się na kawałki, a krainy zmieniają się w nieprzewidywalny sposób. Nowe karty terenu pojawiają się w grze aby zmieniać krajobraz, przemieniając żyzne krainy w pustynie, rzeczne doliny w zatopione zalewiska a miasta w moczary. W miarę zbliżania się końca, coraz więcej krain zostaje przemienionych, do momentu aż wystąpi siódmy omen a krainy Magii i Miecza zostaną całkowicie zniszczone.

Prorok Armagedonu

Nikt nie wie czy tajemniczy Prorok sprowadza zagładę, czy też jedynie przepowiada jej nadejście. Wiadomo jedynie, że gdziekolwiek ten wiekowy, obszarpany ślepiec się pojawi, razem z nim nadejdą wszelkie nieszczęścia. Najlepiej go unikać, ale kiedy widmo zagłady zagraża wszystkim, podczas wędrówki w poszukiwaniu Korony Władzy Poszukiwacze niemal na pewno spotkają go na szlaku.

Za każdym razem kiedy w krainie Poszukiwacza znajduje się prorok – niezależnie czy to obszar Podziemi czy Lasu – gracze dobierają karty z przepełnionej niebezpieczeństwami talii Proroka, zamiast z normalnej talii przygód. Jeśli gracz wylosuje kartę wydarzenia, Prorok porusza się na jego obszar, ale nie spotykają go żadne dotkliwe konsekwencje. Jednak kiedy Poszukiwacz wejdzie na obszar, na którym znajduje się Prorok, musi rzucić kością. Uzyskany wynik może zapewnić mu dodatkową turę lub pozwolić podejrzeć wierzchnie karty z wybranej talii. Z drugiej strony, może również zapełnić obszar złowrogimi przeciwnikami, zdradzieckimi sprzymierzeńcami lub nieprzewidywalnymi wydarzeniami. W najgorszym wypadku, aktualna karta Omenu zostaje odrzucona, aktywując kolejną i przybliżając nadejście końca.

Talia Proroka wypełniona jest apokaliptycznymi koszmarami, z którymi nikt wcześniej się nie mierzył. Wprowadza również nowe słowo kluczowe – Przeklęty – które zmusza Poszukiwaczy do korzystania z niechcianych przedmiotów, takich jak czarny Kot wiedźmy czy zabójczy Krwawy kiścień. W talii pojawi się także nowy rodzaj przeciwników – demony, takie jak Herold Śmierci czy Demon lenistwa – od tysięcy lat cierpliwie czekające na nadejście końca czasu. Potwory te wyłaniają się z otchłani, z radością niosąc zniszczenie i gasząc wszelkie życie w krainach.

Opętani i niebiańskie istoty

Kiedy cywilizacja chyli się ku upadkowi wokół nich, trzy nowe postacie bez strachu rozpoczynają wędrówkę w poszukiwaniu Korony Władzy. Jeden z nich niemal święty i dysponuje Mocą ograniczoną jedynie przez posiadane przez niego punkty Losu. Inny reprezentuje czyste i niezmienne zło, a jego Siła uzależniona jest od jego punktów Życia. Trzecia z nowych postaci rozpoczyna grę z czterema zaklęciami – boskimi darami – które nie wliczają się do limitu zaklęć i mogą być uzupełniane w trakcie rozgrywki.

W rozszerzeniu Zwiastun znajdą się również dwa alternatywne zakończenia: I stanie się koniec, które zmusza graczy do walki z czterema jeźdźcami apokalipsy nawiedzającymi krainy Magii i Miecza. Po ich pokonaniu, gracze mogą wyruszyć do doliny ognia, w której muszą zmierzyć się z najpotężniejszym ze wszystkich demonów. Natomiast scenariusz Korona Armagedonu zmienia samą Koronę Władzy w potencjalnie zabójczy przedmiot. Postać, która posiądzie koronę władzy, rzuca kością, starając się sprowadzić koniec świata i zatryumfować nad pozostałymi, których dosięgnie zguba. Każda z pozostałych postaci będzie musiała dobierać karty Proroka i walczyć o przetrwanie, a jednocześnie starać się samemu sięgnąć po Koronę Władzy.

Nadchodzi Koniec Świata

Podczas swoich podróży przez krainy Magii i Miecza pokonaliście niezliczonych wrogów i zdobyliście potężne zaklęcia oraz bezcenne przedmioty. Jednak nic, co do tej pory napotkaliście, nie mogło przygotować was na koniec świata, kiedy mroczne omeny zasnuwają niebo, wszędzie pojawiając się demony, a świat zmienia się wokół was. Przygotujcie się na niebezpieczną przygodę podczas pierwszych etapów nadchodzącej całkowitej zagłady. Tylko najwytrwalsi będą w stanie zdobyć Koronę Władzy przed nadejściem końca! Czy uda wam się przetrwać?

Opinie

Napisz opinię

Produkty powiązane

28 innych produktów w tej samej kategorii: