Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

IMPULS (EDYCJA POLSKA) z poprawionymi kartami

Producent:

Impuls (Impulse - edycja polska) - gra kompaktowa o dynamicznej kosmicznej rozgrywce 4X X (explore, expand, exploit, and exterminate)

Kupując ten produkt możesz zebrać do 7 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 7 punktów które można zamienić na kupon o wartości 1,40 zł.


75,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: gra strategiczna
Wiek: od 13 lat
Autor: Carl Chudyk
Główna cecha gry: strategiczna
Wydanie: polskie
Liczba graczy od: 2
Liczba graczy do: 6
Czas gry w min. od: 30
Czas gry w min. do: 60

Więcej informacji

Kontroluj jak najwięcej sektorów galaktyki. Wykorzystaj do tego swoją flotę statków kosmicznych - od transportowców aż do krążowników. Cel jest tylko jeden - dołączyć do swojej federacji jak najwięcej obcych cywilizacji.

Impuls to gra autorstwa Carla Chudyk'a, autora Innowacji, który postanowił stworzyć grę 4X (explore, expand, exploit, and exterminate), która nie trwałaby więcej niż godzinę. Planuj, reaguj na zaskakujące zwroty akcji, realizuj swój plan i pokonaj przeciwników w tej fascynującej grze.

Gra zapewnie wiele godzin niepowtarzalnej rozgrywki - w pudełku znajdziemy 108 kart, które tworzyć będą (oczywiście, nie wszystkie) unikatowy kształt galaktyki. Ich rozstawienie jest za każdym razem inne, dlatego też raczej nie spotkamy dwóch identycznych rozgrywek.

Impuls to gra ze sporą ilością kosmicznego klimatu, choć podanego w pewnym uproszczeniu.

Nie mamy poczucia, że jest jakaś oczywista ścieżka do zwycięstwa, ale mieć należy na uwadze sugestię samego autora, który doładowania uważa za jeden z najważniejszych mechanizmów w grze.

Dodatkowym wariantem rozgrywki jest gra zespołowa, w której gracze dzielą się na drużyny i współpracując ze sobą dążą do zwycięstwa.

Ciekawą mechaniką jest możliwość głośnego naradzania się i ustalania swojej taktyki, ale w taki sposób, aby słyszeli ją wszyscy uczestniczący w grze gracze. Z jednej strony, nie daje to elementu zaskoczenia, jednak w czasie gry daje to naprawdę interesujący rezultat.

Opanowanie wszystkich elementów rozgrywki nie zajmuje dużo czasu. W polskiej edycji instrukcja została zaprojektowana od początku i wzbogacona o przykłady oraz dokładne objaśnienia kart.
Dzięki temu każda kolejna rozgrywka staje się płynniejsza i pozwala skupić się na wprowadzaniu w życie planów ekspansji i podboju!

Zawartość pudełka:

  •     111 kart akcji
  •     1 karta sektora rdzenia
  •     78 statków - po 13 w 6 kolorach
  •     6 plansz graczy
  •     1 plansza punktacji
  •     zasady gry

Warto zobaczyć:

Opinie

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: