Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

1989 - Jesień narodów

Producent:

W strategicznej grze planszowej 1989 - Jesień narodów gracze odtwarzają kluczowe wydarzenia roku 1989.

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Kupując ten produkt możesz zebrać do 10 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 10 punktów które można zamienić na kupon o wartości 2,00 zł.


100,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: gra strategiczna
Wiek: od 12 lat
Autor: Jason Matthews, Ted Torgerson
Główna cecha gry: strategiczna
Wydanie: polskie
Rok wydania: 2014
Liczba graczy od: 2
Liczba graczy do: 2
Czas gry w min. od: 180
Czas gry w min. do: 180

Więcej informacji

Wraz z początkiem 1989 roku, zimna wojna między USA i ZSRR zbliża się ku końcowi. Przez czterdzieści lat wschód i zachód Europy jest oddzielony żelazną kurtyną. Starając się o rewitalizację socjalizmu, nowy sowiecki przywódca - Michaił Gorbaczow rozpoczyna przeprowadzanie reform. Ogłasza również, gorąco popierane przez Zachód, rozbrojenie. Długie zmagania dwóch supermocarstw: w końcu zbliżają się do końca.

Proponowane zmiany nie są jednak popularne we wszystkich środowiskach. Komuniści we wschodniej Europie opierali swoją władzę na sile sowieckiej armii, która chroniła ich przed przewrotami wewnątrz państwa. Teraz wschodnioeuropejscy komuniści muszą sobie radzić sami.

W grze 1989 - Jesień narodów gracze odtwarzają kluczowe rewolucje 1989 roku. Jeden z graczy wciela się w komunistów. Będzie musiał mądrze operować represjami, koncesjami czy reformami, aby utrzymać się przy władzy. Drugi z graczy wciela się w opozycjonistów. Będzie starał się wykorzystać zdolności przywódcze intelektualistów i uliczne protesty studentów, aby wytworzyć masę krytyczną opozycji dla reżimów, aby rozpocząć rewolucję. Obydwaj gracze będą chcieli przeciągnąć robotników na swoją stronę.

PUDEŁKO ZAWIERA:

  • plansza do gry
  • 110 kart wydarzeń
  • 52 karty walki o wpływy
  • 2 arkusze żetonów
  • 2 karty pomocy gracza
  • 2 kostki sześciościenne
  • instrukcja

 

Linki:

Opinie

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: