Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Gry Strategiczne

Nowe produkty

Producenci

Ostatnio przeglądane

Sklep poleca gry

Olympos

Nowy produkt

W grze planszowej Olympos gracze walczą o panowanie w antycznej Grecji unicestwiając wrogów, odkrywając nowe technologie oraz wzniesząc monumentalne budowle.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w sklepie

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 9 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 9 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1,80 zł.


90,99 zł

Opis

Typ wydania:samodzielna gra
Rodzaj:gra strategiczna
Wiek:od 10 lat
Liczba graczy :3 - 5
Autor:Philippe Keyaerts
Czas gry:ok 90 min
Główna cecha gry:strategiczna
Wydanie:polskie

Więcej informacji

U świtu nowej ery weź przeznaczenie ludzkości we własne ręce. Przed tobą rozciągają się żyzne równiny Peloponezu, a na horyzoncie widnieją piaszczyste brzegi mitycznej Atlantydy. Jednak musisz włożyć wiele wysiłku, aby zdobyć i utrzymać te tereny. Unicestwienie wrogów, odkrycie nowych technologii, wzniesienie monumentalnych budowli - to wszystko będzie celem dla Ciebie

jako przywódcy swojego ludu. Pamiętaj, że bogowie Olimpu cały czas obserwują Twoje poczynania. Zadbaj o ich łaskę, bo w innym wypadku ich gniew może zniweczyć nie tylko Twoje plany, ale także strącić ludzkość z powrotem w wiek ciemnoty i zapomnienia.

 

Philippe Keyaerts po sukcesie Small World stworzył kolejną grę o rozwoju cywilizacji. Mimo, że rozgrywka w Olympos trwa tylko 60-90 min., jest to na pewno gra także dla zaawansowanych graczy, tak jak inne produkcje wydawnictwa Ystari.

 

Każdy z graczy w Olympos reprezentuje plemię, które próbuje skolonizować Grecję wraz z jej przyległościami, włączając w to legendarną Atlantydę. Przejmując terytoria i zasoby (czasem używając siły) gracze będą dokonywać przełomowych odkryć oraz tworzyć architektoniczne cuda, które pozwolą im zbudować wspaniałą i dobrze prosperującą cywilizację. Na końcu gry cywilizacja z największą ilością punktów prestiżu wygrywa.

 

Gracze wykonują swoje akcje w oparciu o tor czasu, wybierając za każdym razem jedną z dwóch podstawowych akcji - ekspansję lub rozwój. W ramach ekspansji na planszy pojawiają się nowy osadnicy reprezentujący Greków lub mieszkańców Atlantydy, dzięki którym gracze podbijają nowe terytoria i zbierają surowce.

 

Rozwój zaznaczany jest na planszy odkryć - gracz może prowadzić odkrycia naukowe, wynajdując np. medycynę czy falangę, lub budować cudy architektury. Każde odkrycie daje nowe możliwości a każdy cud daje punkty zwycięstwa.

 

Co jakiś czas bogowie Olimpu zstępują na ziemię, gracze muszą wtedy sprawdzić na ile pobożne są ich nacje. Ta najbardziej pobożna będzie cieszyła się łaską, a najmniej zostanie przez boga ukarana.

 

W każdej rozgrywce płytki odkryć oraz karty przeznaczenia i karty Olimpu są układane losowo, co powoduje, że każda partia może być zupełnie inna.

 

Uwaga! Gra przeznaczona jest dla 3-5 graczy, jednak do pobrania zamieszamy oficjalny wariant 2-osobowy.

 

Zawartość pudełka:

 • 55 płytek odkryć
 • 5 płytek cudu
 • plansza rozwoju
 • 32 żetony terytorium
 • 28 żetonów prestiżu
 • 12 żetonów klepsydry
 • 8 żetonów plemienia / gwiazdy
 • 1 znacznik Zeusa
 • 1 plansza
 • 10 kart Olimpu
 • 22 karty przeznaczenia
 • 100 krążków osadników
 • w 5 kolorach
 • 28 kostek surowców w 4 kolorach


Linki:

Opinie

Napisz opinię

Olympos

Olympos

W grze planszowej Olympos gracze walczą o panowanie w antycznej Grecji unicestwiając wrogów, odkrywając nowe technologie oraz wzniesząc monumentalne budowle.

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Pobierz PrestaShop