Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Smart Games: Auto Smart Games SmartCar 5x5 (ENG)

Producent:

Od 3 do 8 lat. Auto to drewniana łamigłówka z zadaniami o różnym poziomie trudności. Z czterech kolorowych drewnianych klocków można zbudować autko na 48 sposobów. Znakomite ćwiczenie dla małych inżynierów. Uczy analizy i syntezy, rozwija spostrzegawczość i wyobraźnię przestrzenną.

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Kupując ten produkt możesz zebrać do 10 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 10 punktów które można zamienić na kupon o wartości 2,00 zł.


109,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: gra logiczna
Wiek: 3 - 8 lat
Główna cecha gry: dla dzieci
Wydanie: europejskie
Liczba graczy od: 1
Liczba graczy do: powyżej 12

Więcej informacji

Smart Auto to trójwymiarowa łamigłówka. Celem gry jest zbudowanie samochodu zgodnie z wytycznymi w zadaniu. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach:

  • do budowy używa się wszystkie klocki,
  • klocki muszą zmieścić się na podwoziu,
  • konstrukcja musi uwzględniać cechy prawdziwego samochodu tj. miejsce na silnik, kabinę i bagażnik.Tylko kabina składa się z 2 warstw klocków i zajmuje środkową pozycję na planszy tj. drugą i trzecią kolumnę
  • oczy muszą być widoczne tylko w przedniej części kabiny, czyli tak jakby patrzyły przez przednią szybę, pozostałe muszą być ukryte (między klockami, za nadkolami, za zderzakami).

 

Gra Smart Auto składa się z solidnych, świetnie i bezpiecznie wykonanych drewnianych elementów: podwozia i 4 klocków.

Instrukcja standardowo zawiera 48 zadań wraz z rozwiązaniami, podzielonymi na cztery stopnie trudności:starter, junior, expert i master.

Podwozie stanowi ruchomą planszę dzięki czemu wybudowany pojazd lub samo podwozie może służyć również jako autko do zabawy.


Zadania z poziomu starter pokazują krok po kroku jak ułożyć klocki, by dojść do prawidłowego rozwiązania.

Na poziomie junior zadania są już wyrysowane w postaci rzutu pionowego. Widać więc tylko ułożenie klocków z boku samochodu, resztę trzeba samemu wymyślić. Przejście z płaszczyzny w przestrzeń nie jest takie proste.

Poziom expert to zadania przedstawione w podobnym stylu jak na poprzednim poziomie, z tą jednak różnicą, że w tym ułożeniu nie są pokazane wszystkie fragmenty klocków – zastosowano tu białe kwadraty. Ich liczba wynosi od 1 do 3.

Ostatni poziom mistrz bardzo rozgrzewa szare komórki. W każdym zadaniu przedstawiono dwa rzuty: pionowy i poziomy, zaś na każdym rzucie zaznaczono kolorami tylko niektóre fragmenty nadwozia. Ten poziom jest świetny i nawet dla dorosłego dość trudny.


Ciężarówka pełna zabawy rośnie z dzieckiem i jego umiejętnościami, co jest ogromnym plusem. Rozwija przede wszystkim wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość, logiczne myślenie. Wygląd i prostota zachęcają do zabawy, z której płyną korzyści na całe życie.

Polecamy!

 

Zawartość pudełka:

  • 5 drewnianych klocków
  • samochód
  • 96 zadań

Opinie

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: