Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Gry Przygodowe

Nowe produkty

Producenci

Ostatnio przeglądane

Sklep poleca gry

Shadows over Camelot (Cienie nad Camelot)

Nowy produkt

Shadows over Camelot (Cienie nad Camelot) to świetnie wykonana kooperacyjna gra przygodowa, gdzie gracze - jako Rycerze Okrągłego Stołu - współpracują ze sobą w celu obrony zamku Camelot.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w sklepie

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 16 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 16 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 3,20 zł.


167,99 zł

Opis

Typ wydania:samodzielna gra
Rodzaj:gra kooperacyjna
Wiek:od 12 lat
Liczba graczy :3 - 7
Autor:Bruno Cathala, Serge Laget
Czas gry:ok 90 - 120 min
Główna cecha gry:klimatyczna
Wydanie:angielskie z polską instrukcją
Koszulki na karty:standard american
Rok wydania:2005

Więcej informacji

Gra przygodowa, w której gracze - jako Rycerze Okrągłego Stołu - współpracują ze sobą w celu obrony zamku Camelot. Dążą do zwycięstwa poprzez wykonywanie legendarnych zadań, takich jak odnalezienie Graala, Excalibura czy zbroi Lancelota jak również tocząc walki z Saxonami, Piktami czy stając w szranki z Czarnym Rycerzem.

 

Jeden z Rycerzy jest jednak zdrajcą, który dąży do zniszczenia Camelotu. Na początku gry każdy ciągnie kartę lojalności, wśród których jedna ma oznaczenie zdrajcy. Pozostali gracze nie wiedzą, który spośród nich jest wrogiem i czy w ogóle wróg istnieje (może się zdarzyć, że nikt nie pociągnie karty zdrajcy).

 

Dlaczego zachwycisz się tą grą?

 

 • Gra, jako jedna z niewielu polega na współpracy graczy, a nie rywalizacji, i do tego jest zrobiona bardzo dobrze! Naciskani ze wszystkich stron przez rosnące siły zła gracze muszą ze sobą kooperować, poświęcać się aby inni mogli odnieść korzyści, wspólnie planować i rozdzielać zadania, gdyż w innym wypadku przegrają!

 

 • Gra oferuje niespotykany w grach planszowych klimat. Rycerze aby wybrać walkę z Piktami czy też zwycięsko ukończyć wyprawę po artefakt praktycznie zawsze muszą szukać pomocy u innych. Wtedy pojawiają się takie stwierdzenia "jestem dość dobrze przygotowany do tej wyprawy, ale na samym końcu będę potrzebował wsparcia" czy "mam bardzo niewielkie informacje o położeniu Graala, zdecydowanie potrzebuję pomocy". Wynika to z faktu, że gracze tylko oględnie mogą mówić innym jakie mają karty w ręku, a to znacząco podnosi klimat gry!

 

 • Gra wykonana jest na najwyższym poziomie. Plansze są grube, karty porządne, figurki wykonane bardzo szczegółowo.Uwaga! W grze znajduje się niewielka liczba elementów z napisami w języku angielskim (np. niewielka liczba kart), jednak znajomość tego języka przez wszystkich graczy nie jest wymagana do gry - wszystkich niezbędnych informacji dostarcza polska instrukcja.

 

Zawartość pudełka:

 • plansza z zamkiem Camelot
 • 3 dwustronne plansze przygód
 • 30 figurek rycerzy i ich przeciwników
 • 168 kart postaci, wydarzeń i lojalności
 • 7 kart postaci / pomocy
 • 8 kostek 6-ściennych
 • 16 mieczy
 • instrukcja i opisy przygód


Linki:Opinie

Napisz opinię

Shadows over Camelot (Cienie nad Camelot)

Shadows over Camelot (Cienie nad Camelot)

Shadows over Camelot (Cienie nad Camelot) to świetnie wykonana kooperacyjna gra przygodowa, gdzie gracze - jako Rycerze Okrągłego Stołu - współpracują ze sobą w celu obrony zamku Camelot.

Produkty powiązane

  30 innych produktów w tej samej kategorii: