Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Legendy Krainy Andor

Producent:

Legendy Krainy Andor to kooperacyjna gra przygodowa dla 2-4 graczy parta na scenariuszach – legendach, które gracze muszą odtworzyć podczas swoich przygód z grą.

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Kupując ten produkt możesz zebrać do 13 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 13 punktów które można zamienić na kupon o wartości 2,60 zł.


139,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: gra kooperacyjna
Wiek: od 10 lat
Autor: Michael Menzel
Główna cecha gry: klimatyczna
Wydanie: polskie
Rok wydania: 2013
Liczba graczy od: 2
Liczba graczy do: 4
Czas gry w min. od: 60
Czas gry w min. do: 90

Więcej informacji

Królewscy zwiadowcy nie mogli uwierzyć własnym oczom. Książę Thorald w końcu powrócił, zwoławszy najmężniejszych bohaterów ze wszystkich stron Andoru. Pokój w tej krainie nigdy nie trwał długo, dlatego zaniepokojony wielki król Brandur wysłał swojego syna, księcia Thoralda, do wszystkich zakątków królestwa z prośbą o pomoc. Na jego wezwanie odpowiedzieli najdzielniejsi z bohaterów: krasnolud Kram, czarodziejka Eara, łuczniczka Pasco oraz wojowniczy Thorn. Razem pospołu przemierzali krainy Andor mierząc się z pustoszącymi ziemie gorami, skralami, trollami i wszelkimi innymi potworami, które zmierzały na zamek będący siedzibą króla. Ich przygody były pełne ważnych, nierzadko dramatycznych wydarzeń, dzięki czemu dostąpiły miana legend i są dziś przekazywane w pieśniach bardów. Czas, aby grajkowie opowiedzieli także wasze dzieje!

Legendy krainy Andor to kooperacyjna gra przygodowa dla 2-4 graczy, która od momentu swej światowej premiery szturmem wdziera się na stoły graczy na cały świecie. Codziennie tysiące graczy przeżywa przygody w tej magicznej krainie, walczy z potworami, stara się ochronić zamek albo staje do ostatecznego starcia z ogromnym smokiem – Tarokiem. Najwyższy czas, aby i polscy gracze mogli poczuć wspaniałe emocje, które towarzyszą tej rozgrywce.

Autorem gry, jak i jej oprawy graficznej, jest Michael Menzel – uznany ilustrator gier planszowych, który na swoim koncie ma m.in. przygotowanie grafik do gier takich jak Filary Ziemi, Świat bez końca czy najnowszej edycji Osadników z Catanu. Legendy krainy Andor to jego debiutancka gra planszowa, nad którą pracował kilka ostatnich lat. Będąc zarówno twórcą gry jak i jej szaty graficznej Michael Menzel dopilnował żeby gra była dopieszczona w każdym detalu, a wszyscy uczestnicy rozgrywek mogli poczuć dokładnie to, co podpowiedziała mu wyobraźnia.

Rozgrywka w Legendach krainy Andor jest oparta na scenariuszach – legendach, które gracze muszą odtworzyć podczas swoich przygód z grą. Każda z nich przybliża graczom kolejne wydarzenia z historii tej fantastycznej krainy. Dzięki temu grający faktycznie czują, że biorą udział w tej epickiej historii i mają wpływ na jej ostateczny przebieg. Wszystko zaczyna się spokojnie – najpierw bohaterowie przybywają na wezwanie starego króla Brandura, potem stają w obronie jego zamku i starają się dostarczyć ważną wiadomość, którą im powierzono. Później przyjdzie im ruszyć na ratunek królowi, oswobodzić z niewoli jego syna, zbadać tajemnice starej krasnoludzkiej kopalni aby wreszcie zmierzyć się z ogromnym smokiem, który wyzwolił się spod magicznego uroku i zaczął napadać ziemie. Na każdym kroku będą musieli podejmować decyzje, które będą istotne dla całej drużyny. Jak tym razem potoczą się losy krainy? Czy wszystko skończy się dobrze, a może bohaterowie ugną się pod jarzmem ciężkiego zadania, z którym przyjdzie im się zmierzyć? Przekonajcie się sami!

 

Zawartość pudełka:

 • Dwustronna plansza
 • 41 pionków postaci
 • 4 arkusze bohaterów
 • 1 arkusz wyposażenia/walki
 • 132 kartonowe żetony i znaczniki
 • 72 duże karty
 • 66 małych kart
 • 20 kostek
 • 9 drewnianych krążków
 • 5 drewnianych sześcianów
 • 1 pionek narratora
 • 15 woreczków na elementy
 • 1 instrukcja
 • 1 instrukcja „Szybki start”


Linki:

Opinie

Oceń

2016-01-05

Lubisz ubijać stwory pokroju Orków?

Naprawdę fajna gra kooperacyjna, w której jak się o dziwo okazuje NIE możesz zabić wszystkich potworów, bo najzwyczajniej braknie Ci czasu. Gra wymaga przemyślenia i im więcej osób gra, tym lepiej... Początkowo ciężko zabić najsłabszego stworka ale wraz z rozwojem scenariusza jest coraz ciekawiej.

Zalety:
- Ładnie wykonana
- Są do pobrania nowe postacie i scenariusze
- Samemu można stworzyć scenariusz
- Wymaga przemyślenia i przeliczenia ruchów ;)
- Trzeba się dogadywać odnośnie podziału złota czy punktów woli
- Jeden scenariusz może wyglądać kilkukrotnie zupełnie inaczej ze względu na losowość startu potworków
- Potworki się poruszają, zmuszając Cię do akcji ;)

Wady:
- Czasem masz wrażenie, że nie można wygrać scenariusza ale później okazuje się, że wcale tak nie jest ;)

Napisz opinię

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: