Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Numer

Producent:

Numer, minimalistyczna gra blefu i spekulacji

Kupując ten produkt możesz zebrać do 4 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 4 punktów które można zamienić na kupon o wartości 0,80 zł.


45,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: familijna, imprezowa
Wiek: od 8 lat
Autor: Hisashi Hayashi
Mechanika: blefowanie, liczenie, obstawianie wyników, papier i ołówek
Wydanie: polskie
Rok wydania: 2023
Liczba graczy od: 3
Liczba graczy do: 4
Czas gry w min. od: 15
Czas gry w min. do: 30
Strona gry w serwisie BBG Link do strony produktu

Więcej informacji

Wybierz, odkryj, rozpatrz! Numer to niezwykle prosta gra blefu i spekulacji, w której zwycięży  najsprytniejszy... albo najodważniejszy z graczy! Co turę będziemy zapisywać liczbę od 0 do 999. Im wyższy wynik zapiszemy, tym więcej punktów zdobędziemy. Jednak wiąże się to z ryzykiem: jeśli w naszej liczbie znajdzie się jakakolwiek cyfra występująca w niższych numerach, zostaniemy z niczym!

Na czym to polega?

Rozgrywka w Numer składa się z 2 rund, z których każda trwa 5 tur podzielonych na 3 fazy:

 1. Wybór. Uczestnicy w tajemnicy zapisują na swoich płytkach liczby od 000 do 999, a gdy skończą, równocześnie je odsłaniają.
 2. Sprawdzenie. Liczby układamy w kolejności (najniższe wartości na dole), a następnie idąc od góry sprawdzamy, czy dany numer pozostaje w grze. Liczba zostaje zaakceptowana, gdy nie występuje w niej żadna cyfra identyczna z tymi w numerach poniżej. Jeśli co najmniej jedna cyfra się powtarza, numer zostaje wyeliminowany.
 3. Rozpatrzenie. Jeśli Twój numer zostanie zaakceptowany, zdobywasz tyle punktów, ile wynosi jego pierwsza cyfra. Następnie musisz wykreślić wszystkie użyte cyfry na swojej planszy gracza. Do końca rundy nie możesz z nich korzystać.

Im wyższą liczbę wpiszesz, tym więcej punktów otrzymasz. Jednak zawsze jest to duże ryzyko, bo jeśli którakolwiek cyfra będzie się powtarzała, nie otrzymasz żadnych punktów. Z tury na turę Twoje opcje będą coraz bardziej ograniczone, więc musisz podejmować przemyślane decyzje. Zwycięży osoba, która po rozegraniu 2 rund będzie miała najwięcej punktów. 

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Numer to kwintesencja japońskiej prostoty: elementów jest niewiele, a zasad dosłownie kilka. Całe piękno i strategiczna głębia ujawniają się nam dopiero w trakcie rozgrywki.
 • Przy pierwszym podejściu do Numeru gra może wydawać się losowa, ale gdy nauczycie się śledzić poczynania przeciwników i analizować ich możliwe zagrania, zobaczycie, jak duży wpływ na rozgrywkę macie. 
 • Blef i element kuszenia losu zapewnią Wam mnóstwo emocji i doświadczeń, do których będziecie chcieli wracać.

Zawartość pudełka:

  • 5 planszetek graczy
  • 5 płytek z liczbami
  • 5 markerów suchościeralnych
  • instrukcja

     Instrukcja:Instrukcja_Numer.pdf

     Reviews

     Write a review

     30 innych produktów w tej samej kategorii: