Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Horror w Arkham LCG: Gra karciana - zestaw podstawowy

Producent:

Horror w Arkham: Gra karciana - zestaw podstawowy to przygodowa gra kooperacyjna, w której jeden lub dwoje graczy wciela się w rolę badaczy rozwiązujących przerażające tajemnice

Kupując ten produkt możesz zebrać do 13 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 13 punktów które można zamienić na kupon o wartości 2,60 zł.


139,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: gra kooperacyjna
Wiek: od 12 lat
Autor: Nate French
Główna cecha gry: konfigurowalna (LCG, CCG)
Wydanie: polskie
Koszulki na karty: standard card
Liczba graczy od: 1
Liczba graczy do: 2
Czas gry w min. od: 60
Czas gry w min. do: 60

Więcej informacji

Najstarszym i najsilniejszym uczuciem rodzaju ludzkiego jest strach, zaś najstarszym i najsilniejszym rodzajem strachu jest strach przed nieznanym.
– H. P. Lovecraft
"„Tak się niefortunnie składa, że ogół ludzkości jest nazbyt ograniczony w swej myślowej przenikliwości, żeby cierpliwie i inteligentnie rozważyć owe odosobnione zjawiska, które postrzega i odczuwa jedynie garstka jednostek o wrażliwej psychice, leżące poza zasięgiem potocznego doświadczenia. Ludzie o rozleglejszym intelekcie wiedzą, że nie ma wyraźnego podziału na to, co rzeczywiste i nierzeczywiste, że wszystkie rzeczy jawią nam się w dany sposób wyłącznie dzięki delikatnym indywidualnym przekaźnikom fizycznym i umysłowym, poprzez które jesteśmy uświadamiani o ich istnieniu. Prozaiczny materializm większości potępia wszakże jako obłęd owe przebłyski superwidzenia, które przenikają pospolitą zasłonę oczywistego empiryzmu.“ —  Howard Phillips Lovecraft

                                                 

Rok 1926, Miasteczko Arkham w stanie Massachusetts. Nadzwyczajnie gorące lato powoli dobiega końca. W tym czasie grupa badaczy, zbiera się razem aby rozwiązać zagadkę dziwnych zaginięć, niewyjaśnionych zdarzeń i morderstw, które miały tutaj miejsce w ostatnim czasie. Coś niepojętego, jakaś złowroga siła, jakiś niewysłowiony koszmar zagraża mieszańcom tego sennego miasteczka położonego nad ciemnym nurtem rzeki Mikatonic. Muszą być uważni, muszą zebrać w sobie odwagę i wszystkie siły, ponieważ śmierć to błogosławieństwo w porównaniu z tym, co może ich spotkać w nadchodzących dniach. Obłęd będzie czaił się na każdym kroku, koszmary z najgłębszych otchłani będą próbowały pojmać ich swoimi szponami, aby rozerwać ich jaźń na strzępy. Jest mała szansa, że zadanie na które się porwali nie doprowadzi ich do kalectwa lub szaleństwa, ale muszą się go podjąć, aby uchronić ludzkość przed czymś, co kryje się tuż poza granicami naszego postrzegania, co tylko czeka, aż zostanie uwolnione i pochłonie cały nasz świat. 

Horror w Arkham: Gra Karciana to przygodowa, kooperacyjna gra karciana, której głównym atutem jest niesamowita atmosfera spotykana do tej pory głównie w grach fabularnych. Gracze wcielają się w postacie badaczy tajemnic, próbujących rozwiązać tajemnice, które napotykają w kolejnych scenariuszach. Główny tryb gry to kampania, w której połączone ze sobą przygody tworzą jedną, spójną całość, w której stawiane przed graczami zadania i wybory mają wpływ na to jak rozwijać się będzie fabuła i jakie ułatwienia będą mieli do dyspozycji, oraz jakie dodatkowe zagrożenia spotkają na swojej drodze - konsekwencje swoich czynów odczują nieraz w najmniej spodziewanym momencie.

Horror w Arkham: Gra Karciana to gra typu LCG (Living Card Game). Oznacza to, że regularnie pojawiają się do niej dodatki w postaci zestawów mitów. Każdy taki zestaw zawiera nowe scenariusze oraz karty, które można wykorzystać do ulepszenia swoich talii z tego zestawu podstawowego. Ilość scenariuszy, ilość różnych zakończeń każdego z nich, pewna losowość podczas przygotowania rozgrywki oraz fakt pojawiania się cyklicznie nowych rozszerzeń, sprawiają, że gra, pomimo tego, że jest głęboko osadzona w pewnej opowiadanej przez rozgrywkę historii, posiada bardzo dużą regrywalność - każdą tajemnicę można przeżyć na wiele różnych sposobów, różnymi bohaterami, używając zmodyfikowanych samemu zestawów kart. Właśnie! Odpowiednie przygotowanie i stworzenie swojej własnej talii to duża część zabawy z tym tytułem, lecz twórcy pomyśleli także o graczach, którzy chcą najpierw poznać mechanikę gry, dobrze się przy tym bawiąc - instrukcja zawiera spis kart, których powinni używać początkujący badacze tajemnic.

Gra przeznaczona jest dla dwóch osób, lecz jeśli ktoś miałby ochotę na rozgrywkę w większym gronie, można w nią zagrać nawet w cztery osoby, jeśli zdecydujecie się na zakup drugiego zestawu podstawowego.

Pisząc o karcianym Horrorze w Arkham, nie można też zapomnieć o jednym aspekcie w którym on wręcz błyszczy i wybija się na tle inny gier tego typu - gra doskonale nadaje się do rozgrywek solo. Jakkolwiek dziwnie nie brzmiało by to dla nieobeznanych z tematem, nowoczesne gry planszowe i karciane często posiadają tryb dla jednego gracza. Oczywiście działa on gorzej lub lepiej, ale w tym przypadku został zaimplementowany wręcz znakomicie. Wszyscy samotnicy mogą więc teraz wybrać się ulicami Arkham na spotkanie wielkich przedwiecznych i przeżyć niezapomniane przygody w świecie zainspirowanym prozą H.P. Lovecrafta.

Dla kogo jest Horror w Arkham: LCG?
- Zdecydowanie każdy zagorzały miłośnik twórczości H.P. Lovecrafta, uwielbiający jego powieści i opowiadania, powinien choć spróbować zagrać w tą pełną grozy i niewyjaśnionych tajemnic grę
- Dla wszystkich miłośników horrorów w każdej postaci, zarówno tych, które grają na emocjach i nienazwanym strachu, jak i tych, które ociekają krwią zamordowanych i śluzem odciętych macek wielkich przedwiecznych
- Dla kolekcjonerów, którzy cenią sobie doskonałe ilustracje i grafiki, którym sprawia frajdę otrzymywanie co kilka tygodni nowego, pięknie wydanego zestawu kart, odpakowywanie ich i wdychanie zapachu świeżej farby
- Dla wszystkich samotników, którzy szukają gry, w którą można zagrać samemu i która da im szansę na przeżycie niezapomnianych przygód ociekających klimatem szaleństwa, obłędu i przerażających zdarzeńBluźniercze, obślizgłe macki pełzną nieuchronnie z wyrwy pomiędzy naszą rzeczywistością a innym wymiarem. Zbierając w sobie całą odwagę na jaką cię stać, starasz się nie popaść w obłęd, walczysz, choć wiesz, że jesteś skazany na porażkę, próbujesz zamknąć ten przeklęty portal. Zło w najczystszej postaci, niewyobrażalny koszmar, który przyprawia umysł o mdłości, znów przebudził się w Arkham i jesteście jedyną nadzieją tego miasteczka. Tylko wy zdajecie sobie sprawę z zagrożenia i tylko wy możecie powstrzymać mroczne siły, które poprzez swoje machinacje próbują zawładnąć światem.

Opis gry w serwisie Boardgamegeek.com

Jak we wszystkich grach z uniwersum Horror w Arkham, w tej także główny nacisk położony jest na budowę odpowiedniej atmosfery poprzez wspaniałe ilustracje i klimatyczne opisy. Polecamy też pójść o krok dalej i włączyć podczas rozgrywki mroczną, pasującą do świata H.P. Lovecrafta i mitów Cthulhu muzykę. Poniżej znajduje się przykładowy utwór Grahama Plowmana, który wprowadzi was w nastrój gry:Koszulki pasujące do gry Arkham Horror LCG:

  • Standard Card Game (239szt.)
  • Mini American (5szt.)

Opinie

Oceń

2017-11-30

Najbardziej klimatyczne LCG

Dla fanów prozy H.P. Lovecrafta oraz gier osadzonych w świecie mitologii Cthulhu pozycja obowiązkowa. Bardzo udane połączenie karcianki w formie LCG razem z grą RPG. Podstawkę trzeba traktować jako swoiste demo, jeśli spodoba się polecam zakupić drugą podstawkę oraz zacząć kompletować cykl Dziedzictwa Dunwich a potem Szlaku do Carcosy.
Jest to moja ulubiona gra planszowa/karciana w kolekcji.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz opinię

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: