Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Odfrunęło z wiatrem

Producent:

Odfrunęło z Wiatrem

Podziwiaj piękne i zwiewne motyle!

By buying this product you can collect up to 8 loyalty points. Your cart will total 8 points that can be converted into a voucher of 1,60 zł.


89,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: gra familijna
Wiek: od 10 lat
Główna cecha gry: rodzinna
Wydanie: polskie
Rok wydania: 2020
Liczba graczy od: 2
Liczba graczy do: 4
Czas gry w min. od: 30
Czas gry w min. do: 45

Więcej informacji

Po długiej wędrówce po lesie w końcu znajdziesz idealną łąkę do ustawienia swojego aparatu. Zielone morze trawy kołysze się łagodnie na wietrze, widać piękne kwiaty skąpane w porannej rosie. Pada na nie łagodne światło słoneczne. Nad tą idylliczną scenerią unoszą się stada motyli w powolnym, rozmyślnym tańcu. Światło migocze w złotym kurzu, gdy pierwszy raz spojrzysz przez obiektyw i przygotujesz się do uchwycenia najpiękniejszych widoków na zdjęciu!

„Odfrunęło z wiatrem”  to rodzinna gra percepcji, planowania i obrazowania piękna przyrody. „Odfrunęło z wiatrem” to lekkie na zasady, angażująca rozgrywka i oprawa prawdziwie cudowna dla oka!

Na początku gry Motyle są umieszczane na każdym kwiacie na łące, siatce 5 × 5 na głównej planszy. Podczas każdej tury gracz próbuje spełnić wymagania różnych celów, aby zdobyć punkty zwycięstwa.

Aktywny gracz wybierze jedno pole Łąki i podnosi wszystkie Motyle z tego miejsca. Jeden po drugim te Motyle są rozpraszane. Pierwszy Motyl jest umieszczany na dowolnym polu Łąki sąsiadującym z przestrzenią, z której zostały odebrane Motyle. Następny Motyl jest umieszczany na dowolnym polu Łąki sąsiadującym z tym miejscem i tak dalej.

Celem jest umieszczenie ostatniego Motyla na polu Łąki, aby przestrzeń spełniała wymóg celu Gromadzenia lub celu Kompozycji.

Cel zbierania jest spełniony poprzez zebranie dokładnej liczby i typów motyli na jednym polu na łące.

Cel kompozycji jest spełniany przez posiadanie grupy pól, które łącznie zawierają pewną liczbę Motyli wskazanych na kartach. Grupa pól musi również pasować do odmiennego kształtu i rozmiaru przedstawionego na karcie.

Nawet jeśli udało ci się spełnić wymagania wielu kart, tylko jedna karta może być zdobyta w każdej turze.

Na koniec gry obliczany jest wynik gracza. Każda karta Kompozycji jest warta liczbę punktów wskazaną na karcie. Wartości różnych znaczników Punktacji, które zostały zebrane podczas wypełniania celów Gromadzenia, są również dodawane do końcowego wyniku.

Gracz z największą liczbą punktów jest zwycięzcą!

Mocne strony gry


  • Przejrzyste i proste zasady;
  • Przepiękne wydanie oraz kolorystyka

Zawartość Pudełka

Opinie

Oceń

2020-09-07

Polecam!

Jest to bardzo przyjemna logiczna układanka, ubrana w bardzo relaksacyjną formę. Gra idealna na południe w gronie rodzinnym również z dziadkami (bo do nich na pewno przemówi oprawa graficzna i mechanika). Wszystko dzieje się tu spokojnie, czasami potrzeba trochę czasu na przemyślenie swojego ruchu. Nie bardzo da się tu przewidzieć i zaplanować swoje ruchy na kilka do przodu, bo po każdym ruchu innych graczy motyle znajdują się w innym miejscu, a poza tym ktoś może przed nami nasz upatrzony cel zgarnąć.. Nie jest to gra nastawiona na negatywna interakcję, czy na rywalizację. Bawiliśmy się przy niej świetnie, często nawet pomagając sobie wzajemnie zrealizować cele. Szczerze polecam!

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: