Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Rój (Hive)

Producent:

Rój to rekomendowana przez MENSA gra logiczna dla 2 graczy z mnogością taktyk i możliwości.

Kupując ten produkt możesz zebrać do 10 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 10 punktów które można zamienić na kupon o wartości 2,00 zł.


104,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: logiczna
Wiek: od 8 lat
Autor: John Yianni
Mechanika: abstrakcyjna (np. szachy)
Wydanie: polskie
Liczba graczy od: 2
Liczba graczy do: 2
Czas gry w min. od: 10
Czas gry w min. do: 20

Więcej informacji

Rój to gra logiczna dla 2 graczy, której celem gry jest otoczenie królowej przeciwnika ze wszytkich 6 stron. Gracze wykonują swoje ruchy na zmianę i mogą dołożyć owada do roju lub przesunąć jedną z wcześniej zagranych płytek. Do wyboru każdy z gracz ma 11 sześciokątnych płytek przedstawiających 5 różnych owadów:

  • królową roju - 1 płytka,
  • mrówkę - 3 płytki,
  • konika polnego - 3 płytki,
  • pająka - 2 płytki,

"Rój" jest grą logiczną dla dwóch graczy. Celem gry jest otoczenie królowej przeciwnika. Każdy gracz ma jedenaście płytek, przedstawiających pięć różnych owadów. Gracze wykonują swoje ruchy na zmianę. W swoim ruchu mogą albo dołożyć owada do roju, albo przesunąć jedną z wcześniej zagranych płytek.

Każda płytka posiada unikalny sposób poruszenia (jak w szachach), naśladujący ruch przedstawionego na niej owada. Na przykład, konik polny jest jedynym owadem potrafiącym przeskakiwać inne płytki.

Proste reguły i ogromna ilość dostępnych kombinacji sprawiają, że "Rój" jest prawdziwym wyzwaniem dla graczy ceniących sobie intelektualną rozrywkę. Gracze muszą wykazać się umiejętnościami strategicznego planowania, taktycznego myślenia i wyobraźni przestrzennej. Kluczem do zwycięstwa jest sprytne atakowanie królowej przeciwnika i pozostawienie wystarczających odwodów do obrony własnej.

Elegancka torba służąca do przechowywania płytek sprawia, że grę łatwo się przenosi i przechowuje, a niewielkie rozmiary i brak planszy umożliwiają rozgrywkę praktycznie w każdym miejscu.

Gra została wyróżniona wieloma prestiżowymi nagrodami:

ZAWARTOŚĆ:

  • 22 płytki

  • 1 torba do przechowywania płytek

  • instrukcja


WARTO ZOBACZYĆ:

Oficjalna strona gry w języku angielskim
Recenzja w serwisie BoardTimes.pl

Reviews

Write a review

30 innych produktów w tej samej kategorii: