Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Cosmoludo: Kamon

Producent:

Cosmoludo: Kamon - Niebanalny pojedynek dwóch umysłów

Kupując ten produkt możesz zebrać do 8 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 8 punktów które można zamienić na kupon o wartości 1,60 zł.


89,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: logiczna
Wiek: od 8 lat
Mechanika: abstrakcyjna (np. szachy), dla 2 graczy, kontrola obszaru, logiczne myślenie, modularna plansza, żetony na heksach
Wydanie: europejskie z polską instrukcją
Rok wydania: 2023
Liczba graczy od: 2
Liczba graczy do: 2
Czas gry w min. od: 10
Czas gry w min. do: 20
Strona gry w serwisie BBG Link do strony produktu

Więcej informacji

Pozwól się prowadzić symbolom i kolorom, by opracować jak najlepszą strategię i nie daj się złapać w pułapki przeciwnika. W tej wyjątkowej grze każdy ruch będzie okazją do zaskakującego manewru, który skutecznie pokrzyżuje szyki drugiego gracza. 

Cosmoludo: Kamon to abstrakcyjna gra logiczna dla dwóch osób, którą możemy wygrać aż na trzy sposoby: łącząc przeciwległe boki planszy nieprzerwaną linią z własnych sześciokątów, tworząc z nich pierścień lub skutecznie blokując przeciwnika. Każda decyzja, którą podejmiemy będzie ograniczała możliwości drugiego gracza i może okazać się kluczowa dla ostatecznego wyniku.

Na czym to polega? 

 1. Plansza Kamon składa się z 37 pól. Na każdym z nich losowo umieszczamy jeden z kolorowych żetonów ze wzorami.
 2. Każdy z uczestników otrzymuje 18 sześciokątnych ramek w swoim kolorze. 
 3. Pierwszy z graczy umieszcza swoją ramkę na jednym z pól przy dowolnym brzegu. Następnie na własnym sześciokącie kładzie złoty, który będzie wskazówką dla przeciwnika podczas jego ruchu.
 4. Drugi gracz może umieścić swoją ramkę wyłącznie na polu z żetonem, którego kolor lub symbol odpowiada temu zaznaczonemu złotym sześciokątem. Gdy wybierze odpowiednie pole, kładzie na nim ramkę w swoim kolorze i przykrywa ją złotą.
 5. W ten sposób rozgrywamy swoje tury naprzemiennie dopóki nie zostanie spełniony jeden z warunków zwycięstwa. 

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To nie lada gratka dla wszystkich fanów abstrakcyjnych gier logicznych takich jak szachy, warcaby czy go.
 • Układ kolorowych kafelków na planszy jest calkowicie losowy i zmienia się przy każdej rozgrywce, dzięki czemu pojedyncze partie różnią się od siebie pod względem podejmowanych decyzji, zastawianych pułapek i możliwości.
 • Dzięki prostym zasadom szybko wytłumaczysz grę nowym osobom, a neutralny klimat pozwoli połączyć przy wspólnym stole przedstawicieli różnych pokoleń. 
 • Abstrakcyjne wyzwania świetnie sprawdzą się zarówno dla dzieci, by wspierać rozwój logicznego myślenia i przewidywania ruchów przeciwnika, jak i dla dorosłych oraz seniorów jako prewencja zaburzeń pamięci.

Zawartość:

 • plansza
 • 36 okrągłych żetonów kamon
 • pusty żeton
 • 18 białych sześciokątów
 • 18 czarnych sześciokątów
 • złoty sześciokąt

Reviews

Write a review

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: