Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Azul (edycja polska)

Producent:

W grze Azul wcielisz się w artystę, układającego przepiękne mozaiki z Azulejos na ścianach pałacu królewskiego w Évorze.

Kupując ten produkt możesz zebrać do 16 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 16 punktów które można zamienić na kupon o wartości 3,20 zł.


169,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: gra familijna
Wiek: od 8 lat
Autor: Michael Kiesling
Główna cecha gry: rodzinna
Wydanie: polskie
Rok wydania: 2018
Liczba graczy od: 2
Liczba graczy do: 4
Czas gry w min. od: 30
Czas gry w min. do: 45

Więcej informacji

Azulejos - oryginalnie były to biało-niebieskie płytki ceramiczne, sprowadzone do Europy przez Maurów. Sławę i popularność w Portugalii zdobyły po wizycie króla Manuela I w południowej Hiszpanii. Król zafascynował się oszałamiającym pięknem mauretańskich dekoracji pałacu w Alhambrze i pod ich wrażeniem zlecił natychmiast przyozdobienie swojego pałacu w Portugalii podobnymi płytkami.

W trakcie rundy każdy gracz wybiera płytki z jednego z warsztatów dostawców i układa w swoim magazynie. Następnie wszyscy gracze jednocześnie - w ściśle określony sposób - przenoszą zebrane płytki na ścianę pałacu. Po ułożeniu płytek na ścianie podliczane są puntky. Wygra gracz, który zdobędzie najwięcej punktów w trakcie gry

Zawartość pudełka:

  • 100 żywicznych płytek
  • 4 plansze graczy
  • 9 żetonów warsztatów
  • 4 znaczniki punktacji
  • 1 żeton gracza rozpoczynającego
  • 1 lniany woreczek
  • 1 instrukcja

Linki:

Opinie

Oceń

2020-09-09

Super gra

Zdecydowanie gra jest warta uwagi. Zasady są bardzo proste, a rozgrywka trwa około 30 minut. Bardzo łatwo można wprowadzić nowych graczy do rozgrywki. Świetnie się gra nawet w dwie osoby. Jest luźna jednak trzeba trochę pomyśleć

Napisz opinię

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: