Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Sabotażysta

Producent:

Sabotażysta to zabawana gra karciana, w której gracze wcielają się w rolę krasnoludów próbujących dotrzeć do skarbu. Niestety, ich pracę utrudniają sabotażyści.

Kupując ten produkt możesz zebrać do 3 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 3 punktów które można zamienić na kupon o wartości 0,60 zł.


36,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: imprezowa, karciana
Wiek: od 8 lat
Autor: Fréderic Moyersoen
Wydanie: polskie
Koszulki na karty: standard american
Liczba graczy od: 3
Liczba graczy do: 10
Czas gry w min. od: 30
Czas gry w min. do: 30
Strona gry w serwisie BBG Link do strony produktu

Więcej informacji

Gracze wcielają się w rolę kopaczy poszukujących bryłek złota w głębokich tunelach wijących się w trzewiach góry lub w sabotażystów, którzy na każdym kroku utrudniają pracę kopaczom. Członkowie obu grup powinni wspierać się wzajemnie, kiedy już odkryją, kto jest po ich stronie. Jeżeli kopacze zdołają przebić tunel do skarbu, otrzymują nagrodę w postaci bryłek złota, podczas gdy sabotażyści odchodzą z pustymi rękoma. Jednak, jeśli kopacze poniosą porażkę, nagrodę zgarniają sabotażyści.

Wygrywa gracz, który po zakończeniu trzeciej rundy posiada najwięcej bryłek złota.

 

Na czym to polega?

W swojej turze musisz użyć 1 karty. Oznacza to: 

 • Dodanie karty do labiryntu korytarzy tak, by pasowała do poprzednich i kontynuowała drogę.
 • Położenie przed sobą lub innym graczem karty akcji, która będzie pomocna lub wręcz przeciwnie – utrudni mu grę. Znajdziesz wśród nich naprawy i niszczenie narzędzi, wywoływanie osuwisk czy praktyczną mapę.
 • Spasowanie poprzez odrzucenie 1 zakrytej karty na stos kart odrzuconych.

Następnie musisz dobrać wierzchnią kartę z talii na rękę. Twoja tura kończy się i rozpoczyna się tura następnego gracza.

Proste? No pewnie! W ten sposób gramy do momentu, gdy talia się wyczerpie, a żadnemu z Was nie pozostały na ręce karty, które może zagrać. Górnicy zwyciężają rundę, jeśli udało im się stworzyć nieprzerwany korytarz prowadzący od karty startu do karty celu, na której jest przedstawiony skarb. W przeciwnym razie zwyciężają sabotażyści!

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To prosta i niezwykle przyjemna karcianka, w której musisz poznać jedynie kilka zasad i właściwie od razu możesz zacząć zabawę. 
 • Blef i przeciwstawne role pozwalają wypróbować różne strategie, a możliwość zabawy nawet w 10 osób dodatkowo podkręca emocje towarzyszące zabawie.
 • Poręczne pudełko pozwala zabrać grę gdzie tylko zechcesz i rozgrywać partie wszędzie gdzie masz dostęp do płaskiej powierzchni. 

Zawartość pudełka:

  • 44 karty korytarzy
  • 28 kart bryłek złota
  • 27 kart akcji
  • 11 kart krasnoludów
  • instrukcja

Instrukcja: Instrukcja_Sabotazysta.pdf

Opis w BGG: BoardGameGeek.com

Reviews

Write a review

Produkty powiązane

 • 36,99 zł W magazynie

  Sabotażysta 2 dodatek do Sabotażysta zabawnej gry karcianej, w której gracze wcielają się w rolę krasnoludów próbujących dotrzeć do skarbu. Niestety, ich pracę utrudniają sabotażyści.

  W magazynie

30 innych produktów w tej samej kategorii: