Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Aukcja

Aukcja to edukacyjna gra planszowa o sztuce

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Kupując ten produkt możesz zebrać do 7 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 7 punktów które można zamienić na kupon o wartości 1,40 zł.


74,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: gra edukacyjna
Wiek: od 7 lat
Główna cecha gry: rodzinna
Wydanie: polskie
Liczba graczy od: 2
Liczba graczy do: 5
Czas gry w min. od: 60
Czas gry w min. do: 60

Więcej informacji

„Aukcja” to planszowa gra edukacyjna przeznaczona dla graczy w każdym wieku, mająca za zadanie popularyzację najwybitniejszych dokonań malarstwa europejskiego wśród uczniów, studentów i wszystkich miłośników kultury. Jest skierowana przede wszystkim do osób zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy i dbających o swój harmonijny rozwój estetyczny i intelektualny. 
Zawartość merytoryczną gry stanowi kanon sztuki zachodnioeuropejskiej, od średniowiecza (tj. od doskonałych przykładów wczesnego malarstwa gotyckiego) poprzez renesans, barok, klasycyzm i najważniejsze kierunki XIX wieku, aż po najbardziej rewolucyjną koncepcję artystyczną XX wieku – abstrakcję. Kanon ten tworzą życiorysy 100 najważniejszych malarzy europejskich, na których przykładzie autor objaśnia (lub przynajmniej sygnalizuje) najistotniejsze dokonania, tendencje i zwroty zachodniego malarstwa – wszystko po to, by wprowadzić graczy w niezwykły świat sztuki. „Aukcja” może być – szczególnie dla początkującego gracza – atrakcyjnym podręcznikiem historii sztuki, a także uzupełnieniem wiedzy z wielu innych dziedzin humanistyki, takich jak architektura, literatura czy filozofia. 
Rozgrywka ma charakter dynamiczny i może być bardzo wciągająca, jest bowiem symulacją prawdziwej aukcji dzieł sztuki. Uczestnicy gry odnajdą w niej licytacje obrazów, podbijanie cen, tworzenie kolekcji i wszystko to, co jest obecne w świecie kolekcjonerów sztuki. 
Licytując obrazy, wystawiając je do licytacji i tworząc z nich kolekcje, gracze nie tylko gromadzą punkty, lecz także utrwalają wiedzę o największej w historii świata rewolucji artystycznej, która właśnie za pośrednictwem malarstwa – królowej sztuk – dokonała się w Europie na przestrzeni ostatnich kilkuset lat. Poznają też nazwiska autorów najważniejszych prac, stanowiących perły światowej kultury. Uczą się również chronologicznie umiejscawiać oraz definiować główne problemy estetyczne i poznają wynalazki, które wzbogaciły nasz świat. 
Znajomość merytorycznej zawartości „Aukcji” nie jest niezbędna do prowadzenia rozgrywki (można bez niej na równych zasadach uczestniczyć w zabawie), stanowi jednak doskonały dodatek do właściwej gry i jest bardzo przydatna podczas tworzenia kolekcji, które stanowią główne źródło punktów. W miarę poszerzania swojej wiedzy uczestnicy mogą doskonalić swą grę.

Opinie

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: