Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Zwierzak na zwierzaku, HABA

Producent:

Od 4 lat. Gra Zwierzak na zwierzaku to chwiejna zabawa w ustawianie. Gra z jednej strony dostaje pudełko zabawkowych zwierzątek, z drugiej narzędzie do rozwijania: myślenia przestrzennego, koordynacji oko-ręka, motoryki, koncentracji i opanowania. Łącząc te dwie funkcje dostajemy mieszaninę dobrej zabawy i edukacji.

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Kupując ten produkt możesz zebrać do 7 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 7 punktów które można zamienić na kupon o wartości 1,40 zł.


79,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: familijna
Wiek: od 4 lat
Mechanika: dla dzieci
Wydanie: polskie
Liczba graczy od: 2
Liczba graczy do: 4
Czas gry w min. od: 10
Czas gry w min. do: 20

Więcej informacji

Zwierzęta chcą pokazać swoje arcydzieło - wielką piramidę!

Tutaj liczy się ostrożność i zręczność: kto potrafi postawić pingwina na krokodyla, owce na pingwina, węża na owcę. Nawet tukan chce wejść na piramidę a wysokość przyprawia już o zawrót głowy.

 

Przebieg rozgrywki jest następujący: gracze otrzymują pulę zwierzątek, czyli po jednym z każdego rodzaju. Najpierw ustawia się krokodyla mającego największą powierzchnię niezbyt mocno wyprofilowaną. Pozostałe zwierzęta układa się na nim zgodnie ze wskazaniami z kostki akcji - jest to jedyny element losowy.

 

Mamy tu pięć możliwości:

  • położenie jednego lub dwóch zwierzątek z własnej puli;
  • powiększenie powierzchni dolnej części piramidy, poprzez dostawienie dowolnego zwierzątka tuż przy paszczy lub ogonie krokodyla;
  • przekazanie jednego swojego zwierzątka innemu graczowi, który ma je umieścić na piramidzie;
  • decyzja innych graczy co do wyboru zwierzątka jakie z własnej puli gracz ma umieścić na piramidzie.

Na dalszy przebieg gry mają wpływ tylko zdolności manualne i umiejętność oszacowania równowagi.

 

Kształt zwierzątek i ich wyważenie jest w tej grze bardzo przemyślany - zwierzątka dobrze się zazębiają. Emocji przy budowaniu tej piramidy dostarcza przede wszystkim moment, gdy z naszą pomocą spada z niej zwierzątko albo całe stado – wtedy nasza pula powiększa się o maksymalnie dwa elementy na turę.

Realizacja celu gry, czyli pozbycie się wszystkich zwierzątek, odwleka się w czasie.

 

Gra z jednej strony dostaje pudełko zabawkowych zwierzątek, z drugiej narzędzie do rozwijania: myślenia przestrzennego, koordynacji oko-ręka, motoryki, koncentracji i opanowania. Łącząc te dwie funkcje dostajemy mieszaninę dobrej zabawy i edukacji. Nie tylko dla dzieci. Jest to przede wszystkim bardzo udana gra rodzinna.

Reviews

Write a review

30 innych produktów w tej samej kategorii: