Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Pola Arle

Producent:

Pola Arle to rozbudowana gra ekonomiczna, w której zarządzać będziemy olbrzymią farmą w znajdującej się we Fryzji Wschodniej (Niemcy) wiosce Arle pod koniec XVIII wieku. Jest to kolejna genialna gra ekonomiczna twórcy Agricoli!

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Kupując ten produkt możesz zebrać do 16 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 16 punktów które można zamienić na kupon o wartości 3,20 zł.


165,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: gra ekonomiczna
Wiek: od 13 lat
Autor: Uwe Rosenberg
Główna cecha gry: strategiczna
Wydanie: polskie
Liczba graczy od: 1
Liczba graczy do: 2
Czas gry w min. od: 120
Czas gry w min. do: 180

Więcej informacji

Pola Arle to rozbudowana gra ekonomiczna, w której zarządzać będziemy olbrzymią farmą w znajdującej się we Fryzji Wschodniej (Niemcy) wiosce Arle pod koniec XVIII wieku. tym celu będziemy musieli przydzielać naszych pracowników do konkretnych zadań: od osuszania i obsiewania pól po zakup zwierząt, dbać o nasze narzędzia, stawiać budynki i planować sprzedaż wyprodukowanych towarów w pobliskich miastach.

Pola Arle to gra wymagająca – o ile sam przebieg rozgrywki nie jest skomplikowany (przydziel czterech pracowników do wykonania czterech akcji przez 9 tur – 5 letnich i 4 zimowe), o tyle mnogość strategii, które możemy przyjąć i akcji, które możemy wykonać, może przyprawić o zawrót głowy (samych akcji jest około 30, a do tego jeszcze ich konsekwencje!). Jednak Pola Arle to gra bardzo dobrze wyważona – żaden z graczy nie jest w jakimkolwiek momencie rozgrywki zmuszony do przyjęcia jednej strategii – ani przez grę, ani przez drugiego gracza. Dzięki temu Pola Arle to gra wyjątkowo przyjemna – olbrzymia piaskownica , w której na koniec dowiecie się, czyj pomysł okazał się lepszy. Oczywiście – na tych, którzy opanują już trochę tajniki prowadzenia farmerskiego biznesu, zawsze czekać może wariant gry „na poważnie”, w której ścigać będziecie się o każdy mały punkt i doskonalić własną taktykę w taki sposób, by nie miała ani jednej luki, ani jednego słabego punktu. Pomocny w tym może okazać się wariant dla jednego gracza, który pozwala przetestować od zera obraną ścieżkę rozwoju.

Pola Arle to też bogate wydanie (jak wszystkie gry Uwe Rosenberga), prawdziwy „pożeracz stołu”: nasza farma reprezentowana jest przez mnogość przepięknych płytek i każdy element gry ma swój odpowiednik na stole – od pól narzędzi, po zagrody i pola, budynki, maszyny – po krajobraz miast, z którymi będziemy handlować.


Zawartość pudełka:

 1.     1 ogromna plansza
 2.     1 plansza zaopatrzenia
 3.     2 plansze graczy
 4.     2 plansze magazynów
 5.     60 drewnianych zwierzątek
 6.     40 drewnianych znaczników torfu
 7.     18 drewnianych znaczników ogólnych
 8.     31 kafli budynków
 9.     ponad 150 pozostałych kafli
 10.     notes punktacji
 11.     1 instrukcja
 12.     1 arkusz naklejek
 13.     2 pomoce gracza

Zobacz koniecznie:

Opinie

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii: