Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Gry Ekonomiczne

Nowe produkty

Producenci

Ostatnio przeglądane

Sklep poleca gry

Agricola: Torfowisko

Nowy produkt

Agricola Torfowisko to dodatek do świetnej gry planszowej Agricola, zdobywcy tytułu Gra Roku 2009 w Polsce oraz Deutscher Spielepreis 2008 w Niemczech.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w sklepie

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 9 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 9 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1,80 zł.


95,99 zł

Opis

Typ wydania:dodatek do gry
Rodzaj:gra ekonomiczna
Wiek:od 12 lat
Liczba graczy :1 - 5
Czas gry:ok 90 - 120 min
Główna cecha gry:rodzinna
Wydanie:polskie

Więcej informacji

Jeszcze napoczątku minionego stulecia wykorzystywano torf do ogrzewania domów, ajego kopanie sprzyjało poszerzaniu przestrzeni pod uprawy rolne. Podobnie rzecz miała się z lasami.

W rozszerzeniu gry Agricola: dodatek Torfowisko Gracze rozpoczynają grę, posiadając w gospodarstwie lasy oraz torfowiska. W trakcie rozgrywki każdy musi wykorzystywać specjalne akcje, aby usunąć z własnego obszaru owe lasy i torfowiska. W ten sposób zyskać można dodatkową przestrzeń pod uprawy oraz pastwiska. W zamian za usunięcie żetonów, gracze otrzymują drewno lub opał, czyli materiały niezbędne do ogrzewania domostw. Opał potrzebny jest do ogrzania chaty/domu, a jego wymagana ilość maleje z każdą modernizacją chaty. Wcześniejsza renowacja oznacza więc zmniejszenie kosztów ogrzewania. Wcześniejsza renowacja oznacza więc zmniejszenie kosztów ogrzewania.

 

W rozszerzeniu pojawia się nowy typ zwierząt: konie. Hodowla koni jest opłacalna, ponieważ każdy koń na końcu gry wart jest 1 punkt.


W pudełku znajduje się również: 14 dodatkowych kart dużych usprawnień, karty akcji specjalnych umożliwiające między innymi pozyskiwanie małych usprawnień oraz ponad 100 nowych kart małych usprawnień, dedykowanych dla tego rozszerzenia. To wszystko przyczynia się do jeszcze większego urozmaicenia rozgrywki. Urozmaicenia, które spowodowało, że podstawowa wersja gry stała się tak popularna.

 

Pomóż swojemu gospodarstwu „stanąć na nogi”!


Uwaga: Do gry niezbędna jest podstawowa wersja gry Agricola.


Zawartość pudełka:

 • 2 plansze do gry
 • 1 pole akcji Szpital
 • 25 drewnianych znaczników koni
 • 27 żetonów opału
 • 42 żetony lasu/torfowiska
 • 6 żetonów zaoranych pól
 • 10 kart akcji specjalnych
 • 14 kart dużych usprawnień
 • 9 kart początkowych
 • 118 kart małych usprawnień
 • 2 karty stosów
 • 6 żetonów wielokrotności użycia (z oznaczeniem „zimny piec” na odwrocie)
 • 4 żetony wielokrotności użycia (z symbolem „łóżko” na odwrocie)
 • 1 nagrobek
 • 1 zielona strzałka
 • 1 notes
 • instrukcja

 

Życie z torfowiskiem w gospodarstwie nie jest proste. Każdy gracz rozpoczyna grę z pięcioma lasami oraz trzema torfowiskami. Na szczęście każdy ma do dyspozycji akcje specjalne, które umożliwiają przemianę tych obszarów w pola lub nieużytki. W wyniku Karczowania gracz otrzymuje drewno, a Wypalanie lasu pozwala na przekształcenie obszaru w zaorane pole. Za pomocą akcji specjalnej Kopanie torfu gracz pozyskuje opał będący nowym surowcem.
Rozszerzenie wprowadza również nowe zadanie, którym jest gromadzenie opału podczas żniw (poza koniecznością wyżywienia rodziny). Opał potrzebny jest do ogrzania chaty/domu, a jego wymagana ilość maleje z każdą modernizacją chaty. Wcześniejsza renowacja oznacza więc zmniejszenie kosztów ogrzewania.
W rozszerzeniu pojawia się nowy typ zwierząt: konie. Hodowla koni jest opłacalna, ponieważ każdy koń na końcu gry wart jest 1 punkt.
W pudełku znajduje się również: 14 dodatkowych kart dużych usprawnień, karty akcji specjalnych umożliwiające
między innymi pozyskiwanie małych usprawnień oraz ponad 100 nowych kart małych usprawnień, dedykowanych dla tego rozszerzenia. To wszystko przyczynia się do jeszcze większego urozmaicenia rozgrywki. Urozmaicenia, które spowodowało, że podstawowa wersja gry stała się tak popularna.

Opinie

Napisz opinię

Agricola: Torfowisko

Agricola: Torfowisko

Agricola Torfowisko to dodatek do świetnej gry planszowej Agricola, zdobywcy tytułu Gra Roku 2009 w Polsce oraz Deutscher Spielepreis 2008 w Niemczech.

Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: