Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Magnum Sal

Producent:

Magnum Sal, Kopalnia Soli w Wieliczce

Kupując ten produkt możesz zebrać do 7 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 7 punktów które można zamienić na kupon o wartości 1,40 zł.


77,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: ekonomiczna, strategiczna
Wiek: od 10 lat
Wydanie: polskie
Liczba graczy od: 2
Liczba graczy do: 4
Czas gry w min. od: 90
Czas gry w min. do: 90

Więcej informacji

Roku pańskiego 1368 miłościwie nam panujący Kazimierz Wielki mocą swego królewskiego prawa ustanowił dokument zwany Statutem Żup Krakowskich. Jasno stoi w nim zapisane, iż kto otrzyma z rąk Króla tytuł urzędniczy Żupnika Królewskiego, zarządzać będzie Kopalnią Soli w Wieliczce, Magnum Sal zwaną. Jaśnie Pan żupnikiem swym królewskim tego ze sztygarów mianuje, kto pracą swą dowiedzie, iż fach żupniczy najlepiej opanował i na chwałę Królestwa Polskiego eksploatacyję Żup Krakowskich poprowadzi.

Każdy z graczy wciela się w sztygara - zarządcę górniczej ekipy. W czasie gry gracze będą starali się jak najefektywniej wydobywać sól z kopalni, a następnie tak pozyskane „białe złoto” sprzedawać na targu. Przede wszystkim jednak, gracze będą realizować królewskie zamówienia na sól. Ten, który zarobi najwięcej na wydobyciu soli, otrzyma tytuł żupnika i wygra grę.

Magnum Sal zostało stworzone przez duet autorów: debiutującego jako projektant redaktora GamesFanatic.pl  – Marcina Krupińskiego i autora „Małych Powstańców” – Filipa Miłuńskiego. Autorem ilustracji jest Piotr Nowojewski, znany polskim graczom między innymi z świetnej oprawy graficznej gry Hannibal Barkas.

 • Marcin Krupiński (ur. w 1981 roku, w Suwałkach): z zawodu i pasji programista. W świat nowoczesnych gier planszowych wkroczył stosunkowo niedawno gdyż w 2008 roku. Obecnie jeden z redaktorów w portalu GamesFanatic.pl. Członek grupy autorów i testerów Monsoon Group. Magnum Sal jest jego planszowym debiutem, ale obiecuje że nie będzie to jego ostatnia gra.
 • Filip Miłuński (ur. W 1981 r., w Toruniu) – młody (wciąż;) projektant gier planszowych i karcianych, współpracujący między innymi z wydawnictwem Egmont Polska. Na co dzień dziennikarz społeczny. Autor Małych Powstańców i Na Grunwald. Założyciel warszawskiej grupy autorów i testerów gier – Monsoon Group.

Zawartość pudełka:

   • plansza przedstawiająca miasto Wieliczka
   • podłużny żeton szybu kopalni
   • 24 żetony zamówień królewskich (po 8 na fazy I, II i III)
   • 18 żetonów kopalni (8 I poziomu, 6 II poziomu i 4 III poziomu)
   • 21 kart narzędzi
   • żetony pieniędzy (5 x 50 groszy, 5 x 20 groszy, 10 x 5 groszy, 10 x 3 grosze, 15 x 1 grosz)
   • znacznik gracza rozpoczynającego fazę
   • drewniane kostki soli
   • po 10 górników w 4 kolorach graczy
   • 2 znaczniki (drewniane walce) do użycia w budynku karczmy i na zamku

Linki:

Reviews

Write a review

30 innych produktów w tej samej kategorii: