Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Diuna: Sekrety Rodu

Producent:

Diuna: Sekrety rodu

Dokąd zaprowadzi Was ta przygoda?

Kupując ten produkt możesz zebrać do 9 punkty lojalnościowe. Suma twojego koszyka 9 punktów które można zamienić na kupon o wartości 1,80 zł.


98,99 zł

Opis

Typ wydania: samodzielna gra
Rodzaj: gra strategiczna
Wiek: od 12 lat
Autor: Jakub Poczęty, Przemysław Rymer, Ignacy Trzewiczek, Weronika Spyra
Główna cecha gry: filmy i media, science fiction, opowiadanie historii
Wydanie: polskie
Rok wydania: 2021
Liczba graczy od: 1
Liczba graczy do: 4
Czas gry w min. od: 90
Czas gry w min. do: 180

Więcej informacji

Diuna: Sekrety rodu to kooperacyjna gra narracyjna, w której dołączacie do ruchu oporu walczącego z rodem Harkonnenów i poznajecie rozdziały historii osadzonej w świecie Diuny. Każdy Rozdział rozgrywacie poprzez rozpatrywanie serii spotkań, starając się wypełnić wskazane cele. Możliwość odbywania spotkań jest ograniczona czasem, dlatego nie ma możliwości, aby doświadczyć każdego z nich. Limit ten oznacza, że wiele tajemnic tej historii będziecie musieli wydedukować sami. Pod koniec każdego rozdziału będziecie musieli złożyć raport, składający się z pozyskanych przez Was informacji oraz propozycji dalszych działań. Raporty te mają wpływ na ogólny kierunek, w jakim będzie zmierzała Wasza historia.

Nie ma wygranych, ani przegranych. Zamiast tego, Wasze doświadczenia i decyzje tworzą jedyną w swoim rodzaju opowieść!

W grze Diuna: Sekrety rodu znajdziecie się w samym środku konfliktu pomiędzy dwoma rodami. Każda Wasza decyzja wpłynie na rozwój historii. Dokąd pójdziecie, z kim zawrzecie sojusz, a kto zostanie Waszym wrogiem - to wszystko zależy od Was. Dokąd zaprowadzi Was ta przygoda?

Wasze zadanie jako agentów rebelii na Arrakis jest proste - ujawnianie sekretów i odkrywanie historii. Rozgrywka polega na rozpatrywaniu spotkań. Czytając i rozpatrując każde spotkanie będziecie stopniowo odkrywać wyjątkową historię, pełną akcji i intrygi.
 

Zaczynacie od wprowadzenia rozdziału, które zapewnia pierwsze spotkania do rozpatrzenia. Każde sotkanie ma swój unikatowy, wyróżniający je numer. Spotkania zawierają ważne informacje o historii oraz odliczają czas, jaki pozostał do końca rozdziału.

Wydawanie zdobytych punktów doświadczenia pozwala podnosić poziom postaci. Robi się to przez umieszczanie naklejek umiejętności na odpowiednich polach na kartach postaci i sojuszników. Umiejętności wymagają wydania punktów doświadczenia, w liczbie wskazanej na naklejce danej umiejętności.

Pod koniec każdego rozdziału, poświęćcie chwilę na zapisanie na arkuszu postępu wszystkich potrzebnych informacji z raportu i spotkań, do których macie dostęp, jak również rodzaju i liczby posiadanych żetonów zasobów.

Diuna: Sekrety rodu składa się z prologu i 3 rozdziałów, opisujących jedną, spójną historię. Jej rozegranie zajmie Wam najpewniej kilka spotkań, dlatego ważne jest odpowiednie przechowywanie gry pomiędzy rozgrywkami. Zapewniliśmy wypraskę, która pomoże w śledzeniu Waszego postępu. Przechowując grę, połóżcie wszystkie rozpatrzone karty spotkań w prawej części wypraski, a nierozpatrzone - po lewej.

Zawartość pudełka:

 • 1 talia spotkań
 • 1 talia ilustracji
 • wprowadzenie prologu
 • wprowadzenia rozdziałów
 • 1 znacznik konsekwencji
 • 1 znacznik czasu
 • 1 plansza gry
 • 5 żetonów Konsekwencji
 • 27 żetonów zasobów
 • 1 arkusz naklejek umiejętności
 • 4 plansze postaci / sojuszników
 • 1 mapa Diuny
 • 1 mapa Tel Gezer
 • 1 instrukcja

Opinie

Napisz opinię

12 innych produktów w tej samej kategorii: