Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Gry Strategiczne

Nowe produkty

Producenci

Ostatnio przeglądane

Sklep poleca gry

Robo Rally (new edition)

Nowy produkt

Robo Rally (new edition) to oczekiwana od wielu lat na całym świecie edycja bestsellerowej gry planszowej z roku 1994

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 12 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 12 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 2,40 zł.


128,99 zł

Opis

Typ wydania:samodzielna gra
Rodzaj:gra strategiczna
Wiek:od 12 lat
Liczba graczy :2 - 8
Autor:Richard Garfield
Czas gry:ok 30 - 60 min
Główna cecha gry:strategiczna
Wydanie:angielskie

Więcej informacji

Oczekiwany od wielu lat na całym świecie przedruk bestsellerowej gry planszowej z roku 1994. Nowa edycja zawiera niewielkie usprawnienia i różnice w mechanice, jest jednak także kompatybilna z poprzednią wersją i dodatkami.

 

Gracze są superkomputerami (!) w kompletnie zautomatyzowanej fabryce na końcu galaktyki. Decydują się więc na odrobinę zabawy przez wyciągnięcie starych, zużytych lub zepsutych robotów z magazynu i postawienie ich przeciw sobie w szalonym wyścigu.

 

Na czym to polega?

 

Długość i skomplikowanie gry zależą od liczby plansz fabrycznej podłogi oraz ilości flag, które na niej się znajdują. Gracze manewrują robotami z zatoki serwisowej i przedzierają się przez tor najeżony laserami, zgniataczami, wyrzutniami rakiet, miotaczami płomieni i tym podobnymi niespodziankami - za pomocą kart programów. Roboty oczywiście wpadają na siebie, trafiają na nieprzewidzane przeszkody itd. Otrzymane przez nie obrażenia powodują odrzucenie niektórych poleceń lub ich zablokowanie, co prowadzi do kolejnych nieprzyjemności.

 

Podręcznik do gry zawiera 34 możliwe ustawienia na planszy, jednak na sieci znajdziemy mnóstwo różnorodnych scenariuszy do gry - od niewielkich i prostych jednosegmentowych wyścigów do potężnych, czterosegmentowych najeżonych pułapkami "ścieżek zdrowia". Nie brakuje również możliwości zagrania z "Capture the Flag"! Szczególnie polecamy wariant "Domination", do którego link znajduje się poniżej.

 

Dlaczego musisz zagrać tę grę?! ;-)

 

 • Nie ma innej gry do tej podobnej. Tylko tutaj możesz poczuć się jak mały, bezradny robot, któremu ktoś źle wydał rozkazy i w efekcie zostaje on wyrzucony za planszę lub zacina się w narożniku. ;) Tylko tutaj możesz poczuć się jak niezwykle przebiegły robot który zmyślnie spycha przeciwnika na taśmociąg i sam dumnie finiszuje na ostatnim kawałku wyścigu... by nagle odkryć że ostatnio otrzymane obrażenie zablokowało mu program i na koniec zawsze już będzie skręcał w lewo... W lewo. W lewo. W lewo. :-D

 

 • Gra ma unikalną mechanikę - w każdej turze każdy z graczy otrzymuje losowe 9 kart i układa z nich "plan jazdy" swojego robota. Następne wszyscy po kolei rozgrywają swoją pierwsza kartę, drugą, trzecią itd. Pomiędzy kolejnymi kartami rusza fabryka, co prowadzi nie raz do zaskakujących zmian sytuacji i wybuchów śmiechu, gdy robot wszystkimi siłami pędzi nie ku zwycięstwu a ku niespodziewanie nieuchronnej zagładzie .

 

 • Mechanika oparta na symbolach i klepsydra wymuszająca szybkie myślenie gwarantują, że gra jest szybka - nikt nie czeka nieskończenie długo na swoją kolejkę! Nikt się nie nudzi.

 

 • Sympatyczna tematyka i brak praktycznie elementów językowych pozwalają zaprosić do gry każdego bez względu na wiek. Kto nie chce zobaczyć swojego dzielnego malego robota na mecie?! ;)

 

 • Wykonanie gry stoi na najwyższym poziomie - sztywne, kolorowe elementy planszy, porządne karty i dokładnie wykonane miniturki robotów znacząco podnoszą przyjemność jaką czerpie się z grania.

 

 • Twój robot może strzelać w inne roboty by wykluczyć je z gry oraz sam otrzymuje obrażenia. Jednak zawsze możesz go "wyłaczyć" (power down) i nie tylko pozbyć się wadliwego oprogramowania ale również dokonać naprawy! Uważaj jednak by przeciwnicy nie wykorzystali tego i nie zniszczyli Cię jeszcze bardziej, albo (co gorsza) zepchnęli Cię na wybiegający za planszę taśmociąg!

 

Żadna inna gra nie poprawi Ci tak humoru jak Robo Rally! Bez względu na to czy wygrasz czy nie :D

Warto zauważyć, że autorem gry jest Richard Garfield, znany szerzej jako twórca bestsellerowej gry Magic: the Gathering.

Zawartość pudełka:

 • 8 plastikowych robotów
 • 4 dwu-stronne plansze
 • 1 dwu-stronna plansza zatoki
 • 8 kart robotów
 • 26 kart opcji
 • 84 karty programów
 • 8 flag
 • 1 klepsydra
 • 40 żetonów życia
 • 60 żetonów obrażeń
 • 8 znaczników spadku mocy
 • 8 znaczników archiwum

Zobacz koniecznie:

Opinie

Napisz opinię

Robo Rally (new edition)

Robo Rally (new edition)

Robo Rally (new edition) to oczekiwana od wielu lat na całym świecie edycja bestsellerowej gry planszowej z roku 1994

30 innych produktów w tej samej kategorii: