Ta strona używa cookies. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

close

Space Hulk i Warhammer 40000

Nowe produkty

Producenci

Ostatnio przeglądane

Sklep poleca gry

Horus Heresy

Nowy produkt

Horus Heresy to strategiczna gra planszowa przedstawiająca legendarną bitwę o Terre pomiędzy wojskami wiernymi Imperatorowi, a zdradzieckimi siłami Chaosu.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w sklepie

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 24 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 24 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 4,80 zł.


245,99 zł

Opis

Typ wydania:samodzielna gra
Rodzaj:gra strategiczna
Wiek:od 13 lat
Liczba graczy :2
Autor:John Goodenough, Jeff Tidball
Czas gry:ok 90 min
Główna cecha gry:klimatyczna
Wydanie:angielskie
Koszulki na karty:standard american oraz mini american

Więcej informacji

Horus Heresy to gra planszowa przedstawiająca legendarną bitwę, jaka miała miejsce w fantastycznym uniwersum Warhammer 40000. Dwóch graczy prowadzi swoje armie do krwawego boju na rozległym obszarze, począwszy od Pałacu Imperatora, poprzez otaczające go bezkresne równiny Terry, na flagowym okręcie Horusa skończywszy.

 

Poprowadź rozmaite formacje wojskowe stojące po wybranej stronie konfliktu wraz z największymi bohaterami tej wojny, z Horusem i samym Imperatorem na czele!Pasjonująca rozgrywka

 

Gra oferuje nowatorską mechanikę z innowacyjnym systemem inicjatywy, który wymusza na graczach dużą ostrożność i rozwagę przy wydawaniu rozkazów swoim wojskom.

 

To, jakie możemy wydawać w danej chwili rozkazy, obrazują karty, które aktualnie mamy na ręku. Można je umieszczać na stosach specjalnej "części strategicznej" planszy. Stosy te przypisane są do poszczególnych regionów areny zmagań. 

 

Jeżeli nasz rozkaz znajduje się na wierzchu odpowiedniego stosu, możemy odkryć kartę i zastosować się do zawartych na niej instrukcji.

 

Alternatywnie, możemy zagrywać karty bezpośrednio, z ręki na wybrany obszar (z pominięciem "części strategicznej"). Pozwala nam to zyskać na czasie, ale wiąże się z większym kosztem i niekiedy ograniczonym działaniem karty.  

 

Każde działanie powoduje przesuwanie naszego znacznika inicjatywy po specjalnym torze u dołu planszy. Gdy "wyprzedzimy" znacznik rywala, on przejmuje inicjatywę i rozpoczyna swoje działania.

 

Specjalne pola na torze inicjatywy aktywują dodatkowe czynności podczas gry oraz specjalne zdarzenia. Tor ten pełni także funkcję zegara - jeżeli Horus nie przeprowadzi ofensywy dostatecznie szybko, poniesie klęskę.

 

Znakomite wydanie

 

Jednostki prezentowane są za pomocą ponad 120 świetnie wykonanych, plastikowych figurek. Są one osadzone na specjalnych podstawkach. Kształt podstawek wyraża siłę jednostki, kolor zaś stronę konfliktu (czarne Horusa, szare Imperatora). Niektóre jednostki mogą przejść na przeciwną stronę podczas rozgrywki!

 

Podstawki wyprofilowano w taki sposób, by można było w nich osadzać znaczniki obrażeń. Takie rozwiązanie gwarantuje, że podczas rozgrywki nie ma na planszy bałaganu, wieloznaczności i niezamierzonych pomyłek.

 

Wszystko to razem sprawia, że gra świetnie się prezentuje od strony wizualnej, a przy tym wszystkie oznaczenia są bardzo czytelne i łatwe do naniesienia.

 

Rozgrywka Horus Heresy toczy się na fantastycznie prezentującej się planszy, zawierającej plastikowe, trójwymiarowe elementy terenu.

 

Dramatyczny konflikt

 

Poznaj historię największej zdrady, jakiej doświadczył wszechświat. Weź udział w krwawej wojnie domowej, która rozdarła świeżo odbudowane państwo po Wielkiej Krucjacie.

 

Prowadzone przez marszałka wojny dziewięć legionów Kosmicznych Marines wpieranych przez liczne regimenty Armii Imperialnej, przeszły na stronę Chaosu. Imperium ogarnęła bratobójcza wojna domowa.

 

Prowadzona przez Horusa armia stanęła u bram Pałacu Imperialnego. Oto punkt kulminacyjny największej kampanii wojennej, jaką kiedykolwiek widziano!Zawartość pudełka:

 • plansza
 • plastikowe elementy terenu (3 fabryki, 6 fortec, 1 pałac)
 • 112 szczegółowo wykonanych figurek i 124 specjalne podstawki
 • 6 plastikowych laserów obronnych
 • 2 duże karty pomocy
 • ponad 200 kart
 • 10 znaczników bohaterów i plastikowe podstawki dla nich
 • ponad 150 tekturowych znaczników
 • instrukcja
 • księga scenariuszy (zawierająca 6 odmiennych wariantów przeprowadzenia rozgrywki)


Linki:Opinie

Napisz opinię

Horus Heresy

Horus Heresy

Horus Heresy to strategiczna gra planszowa przedstawiająca legendarną bitwę o Terre pomiędzy wojskami wiernymi Imperatorowi, a zdradzieckimi siłami Chaosu.

Produkty powiązane

  14 innych produktów w tej samej kategorii:

  Pobierz PrestaShop

  Horus_Heresy_PL.pdf

  Polska instrukcja do Horus Heresy

  Pobierz PrestaShop (0)